Szósta porażka z rzędu Warmii Traveland Olsztyn

2015-04-20 11:36:53(ost. akt: 2015-04-20 10:41:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Przetrzebiona kontuzjami Warmia (olsztynianie grali bez Marcina Malewskiego, Michała Krawczyka i Radosława Jankowskiego) postawiła się ekipie z Piotrkowa, która wciąż jest w grze o drugie miejsce dające prawo występu w barażach o powrót do elity. Niestety mecz zakończył się porażką dla olsztyńskich szczypiornistów 30:26.
Piotrkowianin Piotrków Tryb. — Warmia Traveland Olsztyn 30:26 (14:15)

WARMIA: Gawryś, Zakreta — Królik 9, Terlecki, Hegier 2, Kopyciński 1, Sikorski 4, Deptuła 4, Droździk 4, Bonk, Koledziński 2; kary: 4 min.;
najwięcej bramek dla Piotrkowianina: Swat 8, Iskra 7; kary: 12 min

W pierwszej połowie goście dyktowali warunki — w 24. min było 13:10, a w 28. min 14:11 dla Warmii. W końcówce gospodarze podkręcili tempo, mimo to olsztynianie schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką (15:14).

Po zmianie stron goście jeszcze przez 10 minut dotrzymywali kroku spadkowiczowi (w 40. min było 18:17 dla Piotrkowianina), później do głosu doszli gospodarze — w 52. min prowadzili już 25:18. Olsztynianie walczyli ambitnie do końca i zmniejszyli rozmiary porażki.

— Jestem dumny z zawodników — mówi Karol Adamowicz, trener warmiaków. — Do 40. minuty grali fajnie w obronie i ataku. Mam nadzieję, że jest to pozytywny sygnał przed meczami z Warszawianką i SMS Gdańsk — dodaje szkoleniowiec.

W sobotę (25 kwietnia) olsztynianie podejmą w Uranii Warszawiankę (godz. 18).