Olsztynianie nieźle pobiegali w Warszawie

2015-04-01 14:13:25(ost. akt: 2015-04-01 13:05:54)
W klasyfikacji drużynowej AKM Olimp Olsztyn zajął bardzo dobre piąte miejsce.

Autor zdjęcia: AKM

Kenijczyk Limo Kiprop (1:00.52) i Etiopka Amane Beriso (1:10.54) zostali zwycięzcami jubileuszowego 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego.
Dystans 21,097 km pokonała rekordowa liczba aż 12 958 osób z 41 krajów, a wśród nich mocna grupa biegaczy z Warmii i Mazur na czele z ponadpięćdziesięcioosobową ekipą AKM Olimp Olsztyn/sklepbiegowy.com. — Drużynowo zajęliśmy wysokie piąte miejsce, a nasze konto zapunktowali Dariusz Malich, Robert Najdzion, Andrzej Kamiński i Beata Gawrońska — informuje Marcin Zarębski z AKM Olimp.

Dodajmy, że Dariusz Malich zajął 23. miejsce (1:11.30), będąc najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszego województwa, choć tylko dwie sekundy za nim finiszował 24. Daniel Mikielski z Olsztynka (1:11.32). Kolejny z punktujących na rzecz olsztyńskiego klubu Robert Najdzion był 94. (1:17.41), ale jeszcze przed nim dotarło do mety sześciu innych biegaczy z Warmii i Mazur. I tak: 33. był Mariusz Dembowski z Lidzbarka (1:12.39), 41. miejsce zajął znany triathlonista z Olsztyna Marcin Konieczny (House of Skills/Triathlon Series Team; 1:13.22), zaraz za nim znalazł się 42. Sebastian Najmowicz (Olsztyn, Tri Bracia Najmowicz; 1:13.34), a mniej więcej minutę później finiszowali — też bezpośrednio po sobie — 50. Paweł Najmowicz (Olsztyn, TRI NEGU/Aktywuj Formę; 1:14.20) oraz 51. Dariusz Jurewicz (Łowcy Przygód Gołdap; 1:14.48). Wreszcie dziesięć sekund i siedem miejsc przed Najdzionem sklasyfikowano Adama Serockiego z Elbląga (21 WOG JW 5330; 87. pozycja, 1:17.31).

Najlepszy z Polaków był Adam Nowicki (MKL Szczecin), który z czasem 1:04.34 zajął siódmą pozycję, a drugie miejsce wśród pań zajęła Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek; 1:12.10). A wracając do klasyfikacji drużynowej, warto podkreślić, że za ekipą AKM Olimp Olsztyn/sklepbiegowy.com, która po zsumowaniu czasów swoich trzech najlepszych zawodników i jednej zawodniczki zajęła piąte miejsce, znalazło się aż 118 zespołów!

Za niespełna miesiąc w stolicy zostanie rozegrana kolejna wielka impreza biegowa — Orlen Warsaw Marathon (26.04), będący jednocześnie 85. mistrzostwami Polski maratończyków, natomiast już jesienią – 37. PZU Maraton Warszawski (27 września).