Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Nowicki klasy S

2015-04-01 13:47:30 (ost. akt: 2015-04-01 12:59:43)
Dariusz Nowicki jest sędzią od 25 lat.

Dariusz Nowicki jest sędzią od 25 lat.

Autor zdjęcia: PK

Dariusz Nowicki z Olsztyna otrzymał promocję na najwyższą światową klasę sędziowską — klasę S. Wyżej w hierarchii arbitrów zajść już nie można.

— Dla mnie to przede wszystkim olbrzymie wyróżnienie, bo w Europie tę klasę posiada zaledwie kilka, a na świecie kilkanaście osób — mówi Dariusz Nowicki. — Jej przyznanie to efekt mojej 25-letniej pracy sędziowskiej na arenach międzynarodowych: mistrzostwach Europy, świata, igrzyskach olimpijskich. To efekt przejścia przez poszczególne klasy sędziowskie, od P, czyli sędzia próbny międzynarodowy, poprzez trzecią, drugą i pierwszą aż do S. Do tego przez kilka lat byłem członkiem komisji sędziowskich Europejskiej Unii Taekwondo (ETU) oraz Światowej Federacji Taekwondo (WTF).

W ubiegłym roku Nowicki dwukrotnie przebywał w Korei Południowej, gdzie prowadził zajęcia na kursach trenerskich oraz międzynarodowym obozie młodzieżowym. — Czy w tym roku wyjadę na podobne zajęcia, tego jeszcze nie wiem. Mam jednak nadzieję, że będę miał możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem i przekazywaniem go młodszym sędziom — powiedział Dariusz Nowicki.

kwk
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wielki szacun #1703410 | 89.204.*.* 1 kwi 2015 14:38

    Jestem pełen podziwu. Gratulacje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz