Medale we wszystkich kolorach dla reprezentantów Olsztyna!

2015-03-29 14:29:26(ost. akt: 2015-03-29 14:37:53)
Od lewej: Tomasz Krajewski, Tomasz Szewczak, Prezez PZJJ Tomasz Zakolski, Jacek Szewczak

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W sobotę (28.03) w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów I Seniorów w Ju-jitsu Sportowym. W zawodach z powodzeniem wystartowała trójka reprezentantów Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-jitsu i Judo, którzy wywalczyli medale we wszystkich kolorach!
Jacek Szewczak zdobył brązowy medal w kategorii +94. Tomasz Krajewski, po bardzo wyrównanej walce finałowej z aktualnym Mistrzem Świata Mateuszem Duranem z Budowlanych Sosnowiec, zdobył srebrny medal w kategorii 85 kg. Tomasz Szewczak nie miał sobie równych w kat. 94 kg. i wywalczył złoto! To już dziewiąty tytuł w karierze zawodnika Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-jitsu i Judo.

Mistrzostwa Polski wyłoniły skład kadry narodowej na majowy Puchar Świata w Paryżu, który będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy organizowanymi w Almere w Holandii w dniach 6-7 czerwca.

- Wszyscy olsztyńscy zawodnicy są od lat kadrowiczami i medalistami najważniejszych międzynarodowych imprez w tej dyscyplinie, więc start na krajowym podwórku po raz kolejny ugruntował naszą pozycję w ekipie narodowej - komentuje Tomasz Szewczak.