Sukcesy w MP 15-latków w Ostrowcu

2015-03-10 14:38:39(ost. akt: 2015-03-10 09:41:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Bardzo dobrze podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów 15-letnich spisali się w Ostrowcu Świętokrzyskim pływacy Kormorana. Łupem młodych olsztynian padło 10 medali, w tym jeden złoty i cztery srebrne.
Na najwyższym stopniu podium stanęły w Ostrowcu Zoja Siniczyn, Maria Żemajtis, Julia Święcka i Żaklina Wikieł, które uzyskały najlepszy czas (8.48,79) w rywalizacji sztafet 4x200 m stylem dowolnym. Mało tego, olsztynianki wywalczyły również srebrne medale w dwóch krótszych sztafetach — 4x100 m stylem dowolnym oraz 4x100 m zmiennym.

Pozostałe medale zdobyli: srebro — Żaklina Wikieł na 50 m st. klasycznym i Jędrzej Wąsowski na 1500 m dow., natomiast brąz — Wikieł na 100 i 200 m klas., Krzysztof Oller na 400 m zm., Wąsowski na 400 m dow. oraz Bartłomiej Koziejko na 1500 m (wszyscy z Kormorana). W klasyfikacji medalowej Kormoran zajął 12. miejsce. Zawody zgromadziły na starcie ponad pół tysiąca nastoletnich pływaków z blisko 130 klubów.