Sukces naszych zapaśników

2015-03-10 10:46:42(ost. akt: 2015-03-10 08:48:33)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum Budowlanych Olsztyn

Z czterema medalami Pucharu Polski kadetów w stylu klasycznym wrócili z Warszawy zawodnicy z naszego województwa.
I tak: na najwyższym stopniu podium stanął w stolicy Patryk Rożentalski z Sokoła Lubawa (kat. 42 kg), a srebro wywalczył Przemysław Mendrzejewski z Budowlanych Olsztyn (60 kg). Z kolei na trzecich miejscach ukończyli zawody Filip Januszewski (42 kg, Sokół) i Szymon Szymonowicz (76 kg, Warmia Lidzbark Warmiński).

Ten turniej był jednocześnie kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży — do finałów OOM awansowało po ośmiu najlepszych zawodników w każdej wadze. Z Warmii i Mazur, poza medalistami, awans zapewnili sobie: Wojciech Świątkowski (42 kg, Sokół) i Łukasz Karpiński (76 kg, Budowlani). Klubowo Sokół został sklasyfikowany na miejscach 8-10, Budowlani na 13-15, a Warmia na 19-21.