Udany początek sezonu

2015-03-03 13:00:58(ost. akt: 2015-03-03 10:23:18)
Taekwodnocy AZS UWM Olsztyn.

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W Kórniku koło Poznania odbył się Puchar Polski kadetów (do lat 14) i juniorów (do lat 16). Był to turniej rankingowy PZTO, w którym rywalizowało 380 zawodników z blisko 40 klubów, w tym goście z Czech i Niemiec. Nie zabrakło też reprezentantów Warmii i Mazur.
Taekwondocy z Olsztyna, Nidzicy, Kętrzyna, Olecka, Morąga i Giżycka wywalczyli 37 medali (7 złotych, 13 srebrnych i 17 brązowych). Najlepiej spisali się zawodnicy Startu Olsztyn, którzy zdobyli aż 13 krążków (4-2-7) i zajęli drugie miejsce drużynowo. Złote medale wywalczyły juniorki: Oliwia Krajewska (46 kg) i Maria Wajzer (+68 kg) oraz kadetki Ewa Jamiołkowska (44 kg) i Natalia Nikliborc (55 kg).

Natomiast osiem medali (1-4-3) zdobyli taekwodnocy AZS UWM Olsztyn (czwarte miejsce drużynowo). Na najwyższym stopniu w rywalizacji juniorów podium stanął Filip Nowak (78 kg). Srebrny medal wywalczył Adam Kowalski (juniorzy, 63 kg), który z powodu kontuzji został wycofany z walk finałowej.

Ponadto srebrne krążki zdobyli kadeci Nikola Grabowska (29 kg), Szymon Piątkowski (45 kg) i Krzysztof Karłowicz (65 kg). Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Gołębiewski (kadeci, 41 kg) oraz juniorki Anna Sokołowicz i Wiktoria Strzeszewska (obie w kat. 52 kg).
Po złoto w rywalizacji juniorek sięgnęły także Sara Bandurska (Nidzicki KTS, 44 kg) i Magda Rutkowska (AZS OŚ Olsztyn, 52 kg).