Plusliga: AZS Olsztyn - AZS Warszawa 3:2

2015-02-25 22:58:25(ost. akt: 2015-02-26 08:07:34)
W pierwszym meczu o rozstawienie na miejscach 9-10 w PlusLidze olsztyńscy siatkarze stracili z Politechniką punkt, ale zdobyli dwa i są w ciut lepszej sytuacji przed niedzielnym rewanżem w stolicy. Indykpol AZS przegrywał wczoraj w Uranii 1:2 w setach, ale drugi raz z rzędu wyszedł z takich opresji.
Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (-23, 23, -14, 18, 16)
Punkty meczowe: 2:1 dla Indykpolu AZS

INDYKPOL AZS: Dobrowolski, Ogurcak (10 pkt), Hain (10), Adamajtis (29), Bednorz (12), Zniszczoł (11), Potera (libero) oraz Łuka (2), Zatko (4), Cabral (8)
POLITECHNIKA: Lipiński (8), Szalpuk (15), Lemański (6), Mikołajczak (20), Śliwka (13), Świrydowicz (14), Olenderek (l) oraz Filip (1), Mordyl (5), Radomski (1), Depowski
MVP: Paweł Adamajtis (Indykpol AZS)

Przypomnijmy: dziewiąta po fazie zasadniczej Politechnika i dziesiąty Indykpol AZS są już pewne, że nie zakończą tego sezonu na miejscach 13-14. A ciągle jeszcze mają szanse nawet na piątą pozycję w PlusLidze. W środę w Uranii obie drużyny zaczęły dwumeczową walkę o rozstawienie przed kolejną rundą, w której zwycięzca tej rywalizacji wpadnie na gorszego z pary Resovia — Czarni, a przegrany spotka się z przegranym z pary Skra — ZAKSA. Po pierwszych meczach play-offach Indykpolowi AZS jest bliżej do Czarnych, a Politechnice do ZAKSY, no ale to dopiero połowa drogi...

Decydujący mecz Indykpolu AZS z Politechniką — w niedzielę (1 marca) o g. 17 w Warszawie.