KKS Olsztyn pokonał Lidera Swarzędz. 34 punkty Minczewskiej

2015-02-23 11:19:29(ost. akt: 2015-02-23 09:29:02)
W meczu z Liderem Swarzędz, Alicja Minczewska zdobyła aż 34 punkty.

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W Swarzędzu olsztynianki przegrały pięcioma punktami, jednak w sobotnim rewanżu zwyciężyły sześcioma oczkami, co na koniec sezonu może mieć olbrzymie znaczenie dla broniącego się przed spadkiem KKS.
KKS Olsztyn - Lider Swarzędz 82:76 (24:26, 20:18, 19:20, 19:12)

KKS: Minczewska 34 (4x3), Zajączkowska 13 (1x3), Burandt 10, N. Żukowska 9, Spittal 8 oraz Todys 8, Wichłacz, Piwowarczyk, Mońko.

Łatwo nie było, chociaż olsztynianki objęły prowadzenie już w 5 sekundzie (Zajączkowska). Po trafieniu Burandt w 3. min KKS wygrywał 10:4, ale nie dość, że nie potrafiły jej jednak utrzymać, to jeszcze po serii prostych błędów (niecelne podania, kroki) na przerwę po pierwszej kwarcie zszedł z dwupunktową stratą. Przez dwie kolejne kwarty trwała wyrównana walka punkt za punkt.

Na tablicy wyników najczęściej pojawiał się remis (26:26, 28:28, 44:44, 46:46), a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi. Trzy minuty przed końcem gospodynie prowadziły tylko jednym punktem (73:72), ale końcówka należała już do nich. Po udanych zagraniach Minczewskiej (rzut za 3 pkt), Burandt, Żukowskiej i ponownie Minczewskiej KKS zdobył 9 pkt, tracąc tylko 4.

Cała drużyna zasłużyła na pochwałę, jednak szczególne rozgrywająca Alicja Minczewska, która w meczu z Liderem zdobyła aż 34 pkt. Kolejny mecz KKS zagra 4 marca w Gorzowie.