Zawodnicy z Warmii i Mazur z medalami MŚ juniorów

2015-02-20 14:17:49(ost. akt: 2015-02-20 09:21:30)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Cztery medale zdobyli bojerowcy z Warmii i Mazur w mistrzostwach świata i Europy juniorów DN i Ice-Opti. Regaty odbyły się w Szawlach na Litwie.
Nasi żeglarze lodowi w klasie DN wywalczyli dwa krążki (do 21 lat). W kategorii open trzecie miejsce zajął Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki), tym samym młody zawodnik z Mazur powtórzył swój zeszłoroczny wynik wywalczony na Łotwie. Wśród kobiet po złoto sięgnęła Sara Piasecka (Baza Mrągowo), poza tym w kategorii open mrągowianka była 10. Natomiast w Ice-Opti (do lat 16) nasze zawodniczki nie miały sobie równych: Wiktoria Gołębiewska (MOS Iława) zdobyła złoty medal, a Julia Szmit (MBSW Giżycko) srebrny.

Awaria sprzętu pozbawiła medalu w klasie Ice-Opti open Filipa Graczyka (MOS Iława), który ostatecznie ukończył regaty na wysokim czwartym miejscu. Dodajmy, że nasi zawodnicy osiągnęli tak dobre wyniki pomimo wyjątkowo niesprzyjającej w tym roku pogody i możliwości odbycia tylko kilku treningów przed MŚ.

Mistrzostwa zdominowali Estończycy, którzy w kategorii open (DN junior i Ice-Opti) zdobyli aż pięć medali. Rywalizowało 60 zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii, Polski i Szwecji.
Teraz młodych żeglarzy czekają mistrzostwa Polski juniorów, które odbędą się w ten weekend na jeziorze Dargin.