Tenisowy sukces młodej olsztynianki

2015-02-18 15:04:31(ost. akt: 2015-02-18 12:26:23)
Amelia Ciesielczyk i Leticia Matuszewski

Autor zdjęcia: Fot. WMZT

W Puszczykowie koło Poznania odbyły się mistrzostwa Polski krasnalek (do lat 10). Na obiekcie, na którym na co dzień trenuje czołowa rakieta świata Angelique Kerber, świetnie wypadła Letica Matuszewski (Budowlani Olsztyn), która zdobyła brązowy medal.
Rozstawiona z czwartym numerem olsztynianka potwierdziła swoją czołową pozycję w krajowym rankingu. W pierwszej rundzie pokonała Amelię Ciesielczyk (ST RP Sport Olsztyn) 7:5, 6:1, później wygrała z Nadią Majewską (Kraków) 6:1, 5:7, 10:8, następnie gładko pokonała Helenę Dąbrowską (PKT Pabianice) 6:1, 6:2. Dopiero w półfinale Leticia uległa Julii Kiwior (KKT Kraków) 2:6, 1:6. Dobry występ zanotowała też 9-letnia Ciesielczyk.

Po przegranym meczu z Matuszewski pozostał jej turniej pocieszenia, w którym pokazała duże umiejętności i — pokonując wszystkie przeciwniczki — zajęła pierwsze miejsce.— Medal Letici trenowanej przez Pawła Umbrasa przy współpracy z Przemkiem Matuszewskim to kontynuacja medalowych tradycji naszego tenisa w kategorii krasnali w ostatnich latach — mówi Mirosław Umbras, prezes WMZT. — Przecież Pola Wygonowska, Olaf Pieczkowski, Gabriel Matuszewski, Ola Węgrzyn już należą do czołówki krajowej skrzatów.