Porażka KKS w Jeleniej Górze

2015-02-16 11:00:18(ost. akt: 2015-02-16 09:17:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Walczące o utrzymanie olsztyńskie koszykarki wysoko przegrały w Jeleniej Górze. Ta porażka mocno skomplikowała sprawę pozostania KKS w pierwszej lidze.
Karkonosze Jelenia Góra - KKS Olsztyn 85:53 (21:9, 24:15, 18:13, 22:16)
KKS: Minczewska 15, Burandt 8, Żukowska 6, Spittal 4, Zajączkowska 3 oraz Mońko 10 (1x3), Todys 4, Piwowarczyk 3, Wichłacz, Bałdyga

To było niezwykle ważne spotkanie dla obu drużyn. Prawie pewnym kandydatem do spadku jest bowiem ŁKS, natomiast sprawa drugiego spadkowicza wydaje się na razie otwarta. Wiele wskazuje jednak na to, że największe „szanse” na to — oprócz KKS — mają właśnie Karkonosze i rezerwy AZS UMCS. Biorąc jednak pod uwagę, że w drugim zespole z Lublina zawsze mogą wystąpić koszykarki grające na co dzień w ekstraklasie, decydującymi spotkaniami mogą się okazać te pomiędzy drużynami z Olsztyna i Jeleniej Góry.

Pierwsze starcie tych zespołów zakończyło się, niestety, fatalnie dla olsztynianek, które przegrały na wyjeździe i to bezdyskusyjnie. Mecz był właściwie bez historii. Ekipa gospodarzy już po kilku minutach gry prowadziła 7:0, a jeszcze przed przerwą powiększyła tę przewagę do... 21 punktów! A że w drugiej połowie gra KKS wcale nie była lepsza, więc skończyło się to tak, jak się skończyło. Zespół gości raził szczególnie brakiem skuteczności oraz bardzo licznymi (aż 28!) stratami.

W najbliższą sobotę (21 lutego) KKS podejmie w Olsztynie Lidera Swarzędz.