Porażka Indykpolu z Effectorem w Kielcach

2015-02-16 08:14:16(ost. akt: 2015-02-16 08:18:31)
Olsztynianie wypuścili z rąk wygraną w Kielcach.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Wczoraj (15.02) w Kielcach Indykpol AZS sprawdził na własnej skórze słuszność starego siatkarskiego powiedzenia, że kto nie wygrywa meczu 3:0, ten przegrywa go 2:3. Mimo porażki ze słabym Effectorem, olsztynianie pozostali na 11. miejscu w tabeli PlusLigi.
Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (-21, -20, 20, 17, 11)

EFFECTOR: Pająk (6 pkt), Buchowski (18), Bieniek (12), Krzysiek (7), Machacon (5), Maćkowiak (9), Kaczmarek (libero) oraz Sufa, Janusz, Jungiewicz (16), Staszewski (5)
INDYKPOL AZS: Dobrowolski, Ogurcak (15), Hain (7), Adamajtis (18), Bednorz (15), Zniszczoł (8), Potera (l) oraz Łuka, Zatko (2), Cabral
MVP: Grzegorz Pająk (Effector)

Po ostatniej, nadspodziewanie gładkiej przegranej w Uranii z Czarnymi Radom (0:3) wydawało się, że tym razem olsztyńscy siatkarze jednak dopiszą na swoje konto kolejne zwycięstwo.

Tym bardziej, że rywalem ekipy Andrei Gardiniego był przeżywający jeszcze cięższe chwile Effector (sześć ligowych przegranych z rzędu). No, i początek wczorajszego spotkania — które kończyło przedostatnią kolejkę rundy zasadniczej — wskazywał na to, że nie są to nadzieje bezpodstawne. Niestety, jeszcze raz potwierdziło się, że ważniejsze od tego, jak się zaczyna, jest to, jak się całą rzecz kończy...

Indykpol AZS zaczął dobrze, nie odpuszczając ani na krok dążącym do przełamania niemocy kielczanom (którzy przed tym meczem zostali "spuszczeni" na ostatnią pozycję w tabeli przez MKS Będzin). Na pierwszej przerwie technicznej było 6:8, ale zaraz po niej Effector odrobił straty z nawiązką (9:8).

Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a kiedy po autowym ataku Bartosza Bednorza zrobiło się tylko 21:20 (chwilę wcześniej było 21:18), wydawało się, że emocji nie zabraknie do końca. A jednak o niebo więcej opanowania wykazali olsztynianie i ten set padł ich łupem (25:21). Podobnie jak druga partia, w której dobrze grający Indykpol AZS (w którego szeregach skutecznie poczynał sobie zwłaszcza Paweł Adamajtis) bez większych perturbacji ponownie wypunktował rywala, tym razem do dwudziestu.

Jednak Effector ani myślał oddawać punktów za darmo i w trzecim secie do stanu 13:13 wywierał nieustanną presję na olsztynianach. No, a ci — niestety — w końcu pękli i po trzech przestrzelonych atakach schodzili na drugą przerwą techniczną, przegrywając 14:16. Krótki zryw i odzyskanie prowadzenia (17:16) tylko na moment przywróciły nadzieje gości na trzysetowy koniec tego pojedynku.

Przy zagrywkach Jędrzeja Maćkowiaka AZS pękł po raz drugi i tę partię trzeba było spisać na straty. Niestety, to był tylko początek równi pochyłej, po której zaczęła się staczać gra Indykpolu AZS. O czwartym secie należałoby szybko zapomnieć, a w tie-breaku — mimo wyrównanej do stanu 10:10 gry — różnicę zrobiły m.in. trudne zagrywki Grzegorza Pająka, który jeszcze w zeszłym sezonie grał po olsztyńskiej stronie siatki. I tak oto zamiast trzech punktów do Olsztyna pojechał tylko jeden punkt...