Rewelacyjna Ola znowu wygrywa

2015-02-11 14:33:20(ost. akt: 2015-02-11 12:36:01)
Aleksandra Węgrzyn

Autor zdjęcia: Fot. archiwum WMZT

W Ostródzie odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny PZT skrzatek (do lat 12) w formule "każdy z każdym" w grupach. Z 30 zgłoszonych zawodniczek do turnieju zostało dopuszczonych 16 najlepszych z rankingu PZT. W stawce znalazły się dwie tenisistki olsztyńskich klubów: Aleksandra Węgrzyn (ST RP Sport, 30. PZT) i Leticia Matuszewski (Budowlani, 48. PZT).
Rewelacyjnie wypadła Węgrzyn, zajmując drugie miejsce. Podopieczna Romana Pasyniuka wygrała grupę eliminacyjną, pokonując m.in. Aleksandrę Wnuczek (Masters Inowrocław, 8. PZT), 6:3, 6:0, ale to był tylko wstęp, bo w grupie finałowej (1-4) zwyciężyła Adę Piestrzyńską (Legia Warszawa, 4. PZT) 6:0, 6:4 i Julię Bohm (Flota Gdynia, 10. PZT) 7:6, 6:3. Przegrała tylko z Alicją Formelą (Centrum Bydgoszcz, 12. PZT) 2:6, 5:7, która została triumfatorką turnieju. — Ola idzie w ślady koleżanki klubowej Poli Wygonowskiej (obecnie najlepszej skrzatki w kraju — red.), która nie wzięła udziału w turnieju z powodu przygotowań do startów w turniejach europejskich — mówi Mirosław Umbras, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego.

— Dobrze spisała się Leticia Matuszewski, która zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej, ale dalej 10-latce nie starczyło sił w rywalizacji ze starszymi tenisistkami i ostatecznie zajęła ósme miejsce — dodaje Umbras.