Szwecja pokonana. Polska w ćwierćfinale mistrzostw świata!

2015-01-26 18:18:08(ost. akt: 2015-01-26 19:14:38)

Autor zdjęcia: Fot. zprp.pl

Polscy szczypiorniści pokonali Szwecję 24:20 i awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata! Mecz rozpoczął się o godz. 16:30 w Katarze. Ostatnią zwycięską bramkę zdobył Mariusz Jurkiewicz.
Polscy szczypiorniści przegrali z Danią w ostatnim meczu rundy wstępnej mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w grupie D. Dziś (26.01) grali ze Szwedami i zwyciężyli 24:20!

Szwedzi zajęli drugie miejsce w grupie C. Ekipa Trzech Koron to aktualny wicemistrz olimpijski. W Katarze Skandynawowie rozbili kolejno: Islandię 24:16, Algierię 27:19 i Czechy 36:22, zremisowali z Egiptem 25:25 i przegrali z Francją 25:27.

Ostatnio Polacy wygrywali ze Szwedami, dlatego przed dzisiejszym meczem byliśmy dobrej myśli. Najbardziej spektakularne zwycięstwo odnieśli podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Danii, gdzie rozbili rywala 35:25!

Po pierwszej połowie Polska przegrywała ze Szwecją 10:11. Na szczęście druga połowa skończyła się wynikiem 24:20!

Z powodu kontuzji w meczu mieli nie zagrać: Krzysztof Lijewski, Robert Orzechowski i Piotr Chrapkowski. Występ Mariusza Jurkiewicza również stał pod znakiem zapytania.