Ważne zwycięstwo Dekorglassu

2015-01-23 12:47:10(ost. akt: 2015-01-23 12:48:35)
W kolejnym meczu Superligi Dekorglass po zaciętej walce wygrał 3:2 z Polonią Bytom. Tym samym występujący w grupie mistrzowskiej działdowianie zrobili wielki krok ku czwórce, która powalczy o medale mistrzostw Polski.
• Dekorglass Działdowo — Polonia Bytom 3:2
Patryk Chojnowski — Jakub Kosowski 3:0 (7, 13, 5), Jiri Vrablik — Tomas Konecny 1:3 (-6, -11, 8, -5), Wenliang Xu — Radek Mrkvicka 3:0 (5, 9, 7), Chojnowski — Konecny 0:3 (-6, -8, -9), Vrablik — Kosowski 3:1 (4, 6, -7, 9)

Mecz bardzo udanie rozpoczął Chojnowski, który bez straty seta uporał się z Kosowskim. Natomiast w drugim pojedynku zmierzyli się dwaj Czesi. Teoretycznie faworytem był Vrablik, który w rankingu indywidualnym Superligi jest na drugim miejscu, jednak niespodziewanie zawodnik Dekorglassu nie poradził sobie z Konecnym, który w rankingu jest szósty. Potem kibice obejrzeli łatwe zwycięstwo Wenliang Xu i porażkę Chojnowskiego, więc o losach meczu musiał zadecydować piąty pojedynek. Podrażniony wcześniejszą porażką Vrablik w czterech setach poradził sobie z Kosowskim, dzięki czemu Dekorglass wzbogacił się o kolejne dwa punkty.

— Mecz był emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatniego pojedynku — ocenił prezes ekipy z Działdowa Ferdynand Chojnowski. — Tradycyjnie nie zawiedli też kibice, którzy żywiołowo dopingowali nasz zespół.
Następny mecz Dekorglass rozegra 3 lutego u siebie z Olimpią-Unią Grudziądz (godz. 18).
Niestety, Morliny Ostróda, drugi reprezentant Warmii i Mazur w Superlidze, zaliczył gładką porażkę w Grudziądzu.

• Olimpia-Unia Grudziądz — Morliny Ostróda 3:0
Patryk Zatówka — Jacek Karcz 3:0 (3, 3, 4), Huang Sheng-Sheng — Pavel Platonov 3:0 (6, 5, 5), Bartosz Such — Karol Szarmach 3:0 (4, 4, 9).