Nasi szczypiorniści wygrali! Warmia Traveland - SMS Gdańsk 43:35 (27:16)

2014-12-14 20:12:30(ost. akt: 2014-12-15 09:51:19)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Mecz piłki ręcznej Warmia Traveland kontra SMS Gdańsk zaczął się w niedzielę (14 grudnia) o godz. 18. To ostatnia w tym roku walka o punkty. Przeciwnikiem olsztynian był w Uranii młody zespół SMS Gdańsk. Udało się, nasi wygrali!
• Warmia Traveland Olsztyn — SMS ZPRP Gdańsk 43:35 (27:16)

WARMIA: Zakreta, Gawryś — Królik 4, Hegier 2, Kopyciński 6, Sikorski 2, Jankowski 10, Krawczyk 2, Deptuła 2, Droździk 6, Malewski, Koledziński 3, Nogal; kary: 4 min.

Najwięcej bramek dla SMS: Kowalczyk 9, kary: 8. min.

Przed ostatnim meczem pierwszej rundy szkoleniowiec Warmii był ostrożnym optymistą. — Podejdziemy do rywali z szacunkiem, ale to my jesteśmy faworytem — przyznał Karol Adamowicz. — Nastawiamy się na zwycięstwo. Nie oznacza to, że mamy już ich w garści, bo trzeba jeszcze na to zapracować.

No i przedmeczowe zapowiedzi potwierdziły się, bo olsztynianie (już z Karolem Królikiem w składzie) wygrali, chociaż trzeba zauważyć, że nie prowadzili od początku do końca (w 10. min przegrywali 10:11). Goście do 15. min w niczym nie ustępowali gospodarzom (11:11), jednak od tego momentu inicjatywę przejęła Warmia.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy to aż 16 trafień olsztynian i tylko pięć młodej ekipy z wybrzeża. W tej sytuacji wynik był już rozstrzygnięty, chociaż po przerwie gościom udało się trochę zmniejszyć rozmiary porażki.

— Jestem bardzo zadowolony z naszej gry w pierwszej połowie — skomentował krótko trener Adamowicz. — Z drugiej części już trochę mniej, bo rywalom wychodziło zbyt wiele trafień z dystansu. Najważniejsze, że na koniec roku odnieśliśmy zwycięstwo.