Weterani ograli Dekorglass

2014-12-10 09:37:27(ost. akt: 2014-12-10 09:47:34)

Autor zdjęcia: Fot. MT

Tylko sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu Superligi Jiri Vrablik zdobył punkty dla Dekorglassu Działdowo w wyjazdowym meczu z Palmiarnią Zielona Góra. W efekcie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.
Palmiarnia Zielona Góra
Dekorglass Działdowo
3:2

Jorgen Persson — Patryk Chojnowski 3:0 (6, 7, 6), Lucjan Błaszczyk — Jiri Vrablik 2:3 (-10, 5, -8, 12, -6), Mirosław Horejsi — Xu Wenliang 3:1 (8, 12, -11, 9), Persson — Vrablik 0:3 (-8, -9, -9), Błaszczyk — Chojnowski 3:0 (8, 9, 7)

Liczący 48 lat Szwed Jorgen Persson oraz 40-latkowie Mirosław Horejsi i Lucjan Błaszczyk okazali się przeszkodą nie do przejścia dla Dekorglassu. Podczas wyjazdowego meczu w Zielonej Górze w ekipie z Warmii i Mazur najlepiej zaprezentował się Czech Jiri Vrablik. 31-letni czeski pingpongista w przedostatnim występie pierwszej rundy sezonu zdobył komplet punktów, ale, niestety, w zespole Piotra Kołacińskiego zawiedli Chińczyk Xu Wenliang i Patryk Chojnowski. Zwłaszcza zawiódł ten ostatni, bo w dwóch grach nie zdobył nawet seta. Na swoim poziomie w zespole Dekorglassu zagrał jedynie Czech Vrablik. Na dzień dobry w pięciu setach pokonał Błaszczyka. To spotkanie było ozdobą całego pojedynku, ponieważ zawodnik gospodarzy w czwartym secie nie wykorzystał meczboli, dzięki temu Vrablik został w grze i ostatecznie zdobył pierwszy punkt dla gości. W drugim występie czeski pingpongista łatwo uporał się z doświadczonym Szwedem, na pokonanie którego potrzebował zaledwie trzech setów.

Decydująca dla losów całego spotkania okazała się konfrontacja Horejsiego z Xu. Chińczyk z Działdowa robił, co mógł, ale stać go było tylko na zwycięstwo w trzecim secie.
Dzięki wygranym Vrablika Dekorglass z Zielonej Góry wrócił z jednym punktem (gospodarze zdobyli dwa punkty).