Sztangiści z regionu zjechali do Kurzętnika

2014-11-26 16:45:44(ost. akt: 2014-11-26 14:48:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum

Kurzętnik był miejscem rywalizacji sztangistów z Warmii i Mazur w mistrzostwach województwa LZS oraz turnieju drużynowym o puchar wójta. To była ostatnia w tym roku impreza w regionie. Ciężary dźwigało prawie 30 zawodników oraz pięciu, którzy startowali na tzw. technikę.
W jedynej kategorii kobiet (63 kg) tytuł zdobyła Weronika Zielińska (na zdjęciu) z Nidy Nidzica.

Wśród mężczyzn po trzy złote medale wywalczyli sztangiści Meyera Elbląg (Jakub Kudryk w 56 kg, Dominik Rajkowski w 85 kg, Julian Falkowski w +105 kg) i Nidy (Andrzej Szpara w 62 kg, Łukasz Łęgowski w 69 kg, Mateusz Łęgowski w 77 kg — najlepszy wynik wynik według punktacji Sinclaira), a po jednym reprezentanci Siły Bartoszyce (Łukasz Sadlak w 94 kg) i LUKS Kurzętnik (Radosław Kołodziejski w 105 kg).

Turniej drużynowy wygrała Nida (935,3 pkt) przed Meyerem (839,3), Siłą (713) i gospodarzami zawodów (699,6).