2014-11-26 15:38:25(ost. akt: 2014-11-26 14:43:27)
Karolina Daszkiewicz - zawodniczka  Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate

Karolina Daszkiewicz - zawodniczka Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Kto wie, czy nie najlepszy okres w swojej historii zanotował na przestrzeni ostatnich kilku tygodni Bartoszycki Klub Kyokushin Karate. Jego zawodnicy przywozili medale z trzech ważnych turniejów. Na podium stawali również inni karatecy z naszego województwa.
Zaczęło się jeszcze pod koniec października, kiedy to podczas mistrzostw kraju juniorów Polskiego Związku Karate w Koszalinie złoto w walkach w kategorii +55 kg zdobyła Joanna Czerniewska. W drodze po tytuł wygrała cztery walki, ale aż trzy kończyły się dogrywkami.

— Uważałam, że nie mam formy, że nic mi się nie uda, a wyszło inaczej — śmiała się po powrocie zawodniczka. Warto dodać, że w tej samej kategorii brązowe medale zdobyły inne zawodniczki z Warmii i Mazur: Kinga Mierzejewska (Ełk) oraz Małgorzata Krajewska (Olecko), zaś w walkach do 70 kg juniorów wicemistrzem kraju został Marcin Niebrzydowski (Olsztyn), a trzeci był Adam Gryziukowski (Ełk). Natomiast w mistrzostwach Polski open drugie miejsce zajęła Maria Raś (Dobre Miasto).

Dwa tygodnie później zawodu nie sprawiła Karolina Daszkiewicz, kolejna zawodniczka Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate. Z litewskiego Kowna Karolina wróciła w glorii, chwale i z brązowym medalem mistrzostw Europy kadetów w kata, czyli — mówiąc w dużym uproszczeniu — konkurencji polegającej na prezentacji technik. — Czułam się jak w niebie — opowiadała po powrocie do rodzinnego miasta Karolina.

W tym miejscu trzeba dodać, że trener karateków z Bartoszyc Andrzej Litwin miał na Litwie jeszcze jeden powód do dumy — był nim złoty medal innej jego podopiecznej, czyli Diany Pachulskiej z UKS Zdrowie Lidzbark Warmiński, która wygrała walki do 65 kg w kategorii wiekowej U-22. Z brązowym medalem za walki do 55 kg kadetek wróciła Julia Kędzierska z Ełku.

Najświeższe osiągnięcia bartoszyckich karateków to wicemistrzostwo kraju młodzieżowców Krystiana Archackiego w walkach w pełnym kontakcie do 75 kg zdobyte we Włocławku. Podczas tego samego turnieju Pachulska została podwójną złotą medalistką — wygrała walki w lekkim i pełnym (do 65 kg) kontakcie