Polska remisuje ze Szkocją

2014-10-14 21:19:11(ost. akt: 2014-10-15 09:06:53)

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie pomiędzy Polską a Szkocją. Mimo starań i wielu groźnych sytuacji pod bramką Davida Marshall'a, biało-czerwoni nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
Polska - Szkocja 2:2 (1:1)
'12 Mączyński, '76 Milik - '18 Maloney, '57 Naysmith

Polska: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk - Grosicki (89 Żyro), Mączyński, Krychowiak, Sobota (63 Mila) - Lewandowski, Milik
Szkocja: Marshall - Hutton, R. Martin, Greer, Whittaker - Maloney, Morrison, Brown, Anya - S. Fletcher (71 D. Fletcher), Naysmith (C. Martin)

Po fantastycznej wygranej z reprezentacją Niemiec, podopieczni Adama Nawałki na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzyli się ze Szkocją. Początek dla biało-czerwonych był naprawdę udany, bo już w 12 min. bramkę zdobył Krzysztof Mączyński.

Jednak zaledwie 6 minut później wynik spotkania wyrównał Shaun Maloney. Na kolejne bramki, kibice musieli czekać do drugiej połowy. Niestety przez nieuwagę i brak koncentracji, obrońcy nie zdołali upilnować Stevena Naysmitha i w 57 minucie to Szkocja wyszła na prowadzenie.

Grę Polaków skutecznie rozruszał wprowadzony za Waldemara Sobotę, Sebastian Mila. W 76 minucie po dokładnym podaniem za plecy obrońców popisał się Artur Jędrzejczyk. Do piłki doskoczył Arkadiusz Milik, który wpakował piłkę do siatki.

Mimo starań, Polakom nie udało się zdobyć zwycięskiego gola. W innych meczach grupy D Gruzja pokonała Gibraltar 3:0 a Niemcy zremisowali z Irlandią 1:1.