AZS Olsztyn przegrał drugi mecz nowego sezonu

2014-10-11 20:48:18(ost. akt: 2014-10-13 10:51:56)
2. kolejka PlusLigi

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Wynikiem 2:3 zakończył się sobotni mecz w olsztyńskiej Uranii AZS-u Indykpol Olsztyn z Transferem Bydgoszcz. Oba zespoły w inauguracyjnej kolejce nowego sezonu przegrali swoje spotkania. AZS uległ Lotosowi Treflowi Gdańsk 1:3, zaś Transfer po tie-breaku AZS-owi z Politechniki Warszawskiej.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc gdy tydzień temu zaczął się sezon 2014/15, siatkarscy kibice z Warmii i Mazur liczyli na co najmniej równie udany występ zespołu z Kortowa.

A okazja do mocnego początku rozgrywek wydawała się wręcz wymarzona, bowiem na inaugurację olsztynianie mieli zagrać w Gdańsku z Lotosem, który poprzedni sezon zakończył dopiero na 10. miejscu, po czym ich kolejnym rywalem w Uranii był Transfer. Co bardziej "wyrywni" kibice od razu zapisali po stronie Indykpolu sześć punktów.

Niestety, rzeczywistość okazała się bolesna — po porażce z Lotosem przyszła przegrana z Transferem i na koncie olsztynian zamiast sześciu oczek jest zaledwie jedno... Warto też zauważyć, że prowadzą Czarni, którzy dokładnie rok temu z zerowym kontem byli "czerwoną latarnią" tabeli.