Pierwsza porażka Warmii Olsztyn

2014-10-06 11:00:38(ost. akt: 2014-10-06 10:27:13)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Olsztyńscy szczypiorniści odnieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Podopieczni Karola Adamowicza ulegli Wolsztyniakowi Wolsztyn 29:26. W sobotę (11 października) Warmia zagra z Sokołem Kościerzyna.
Wolsztyniak Wolsztyn — Warmia Traveland Olsztyn 29:26 (13:16)

Warmia: Gawryś, Zakreta — Królik 4, Kempiński 3, Hegier 1, Kopyciński 4, Sikorski, Jankowski 2, Krawczyk 1, Paweł Deptuła, Droździk 5, Malewski 5, Koledziński 1;

Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: Kuta 8 i Raczkowiak 7;

W starciu dwóch niepokonanych ekip górą była siódemka z Wielkopolski. W pierwszej połowie gra toczyła się bramka za bramkę, ale w końcówce do głosu doszli olsztynianie i to oni zeszli na przerwę z trzybramkową zaliczką (16:13). Po zmianie stron goście spuścili z tonu i w 39. min był remis 19:19.

Kolejne minuty wstrząsnęły Warmią: dość powiedzieć, że gospodarze zdobyli osiem bramek, tracąc tylko jedną, no, i w 53. min było już 28:20 dla Wolsztyniaka! Pod koniec olsztynianie wykorzystując rozluźnienie w szeregach przeciwnika, tylko zmniejszyli rozmiary porażki (26:29).

— W pierwszej połowie graliśmy przyzwoicie, ale później wyglądało, jakbyśmy nie mieli sił: Byliśmy nieskuteczni w ataku, no i zabrakło współpracy między obrońcami a bramkarzami. Ci ostatni niewiele piłek odbili — zaznacza Karol Adamowicz, trener olsztynian. — Swoje zrobiła też długa podróż do Wolsztyna (warmiacy wyjechali o 4.30, a na miejsce dotarli po blisko dziesięciu godzinach jazdy). Woli walki nie można nikomu odmówić, ale podróż na pewno odcisnęła piętno...