Jasińska znowu wśród najlepszych

2014-09-18 14:44:03(ost. akt: 2014-09-18 12:53:13)
Dwa lata temu w Premondiale Giro Toscana, Małgorzata Jasińska zajęła pierwsze miejsce.

Autor zdjęcia: gosiajasinska.pl

Po sukcesie w holenderskim Boels Rental Ladies Tour, Małgorzata Jasińska z powodzeniem wystartowała we Włoszech. Polka w 3-etapowym Premondiale Giro Toscana zajęła drugie miejsce.
Po dobrym występie (9. miejsce w klasyfikacji generalnej) Małgorzaty Jasińskiej w mocno obsadzonym sześcioetapowym holenderskim wyścigu Boels Rental Ladies Tour, pochodząca z Barczewa zawodniczka odniosła kolejny sukces. Tym razem we Włoszech w trzyetapowym Premondiale Giro Toscana.

Zaledwie jednej sekundy zabrakło, aby reprezentująca włoską grupę Ale Cipollini wychowanka swego ojca trenera Janusza Jasińskiego, powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, gdzie to w tej imprezie była pierwsza. Teraz w klasyfikacji generalnej wyprzedziła ją jedynie jej koleżanka z grupy Shelley Olds.

Jasińska pokazała wielką klasę w ostatnim górskim etapie, w którym była nie tylko pierwsza na licznych premiach górskich, ale również na mecie. W konsekwencji zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji górskiej i drugie w generalnej. Wysoka forma Jasińskiej została zauważona przez szkoleniowców Polskiego Związku Kolarskiego, w efekcie zgłoszono ją do udziału w mistrzostwach świata w hiszpańskiej Ponferradzie, które rozpoczynają się w niedzielę.

Małgorzata Jasińska będzie reprezentowała Polskę w wyścigu ze startu wspólnego (27 września.) Jasińska nie będzie jednak jedyną reprezentantką naszego regionu w mistrzostwach świata, bowiem wystąpi też wychowanek Warmii Lidzbark Warmiński Szymon Rekita (GSDD Altopack), który będzie się ścigał w jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców (22.09). Natomiast rezerwowym w wyścigu elity ze startu wspólnego (28.09) jest Marek Rutkiewicz, wychowanek trenera Zdzisława Trojgi z Olsztyna.