Turniej Grand Prix Skandy za nami

2014-09-18 13:34:53(ost. akt: 2014-09-18 12:41:25)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Na kortach Skandy w Olsztynie rozegrano kolejne turnieje amatorów. W rywalizacji Grand Prix Skandy w grze podwójnej o puchary Wiesława i Przemysława triumfowali Robert Laskowski i Marcin Rapacki.
Robert Laskowski i Marcin Rapacki, którzy pokonali w finale Piotra Łagunę i Tomasza Trembickiego 6:7, 6:1, 10:7. Trzecie miejsce zajęli Szymon Borowski i Przemysław Zieliński. W turnieju pocieszenia najlepsi okazali się Marek Jędrzejczyk i Tomasz Chaciński.

Natomiast 12. turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej Mazurek Cup rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. Grupę powyżej 55 lat wygrał Marek Grzeszczuk, pokonując w finale Jacka Lemana 6:2, 6:3, a trzecie miejsce zajął Witold Mocarski (Szczytno).

W kategorii powyżej 45 lat zwycięstwo odniósł Dariusz Kardaś przed Tomaszem Chacińskim i Krzysztofem Kawczyńskim. Finał najliczniejszej kategorii open wygrał Witas Daszczuk (6:2, 6:4 z Marcinem Rapackim). Trzecie miejsce zajęli Piotr Łaguna i Tomasz Trembicki, a wspólny dla wszystkich kategorii turniej pocieszenia wygrał Marek Jędrzejczyk.

Wyłoniona została końcowa klasyfikacja Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, a najlepsza ósemka uzyskała prawo gry w finałowym turnieju Treeneo.com Masters (początek 20 września o godz. 9).