Sukces olsztynian! Stomil Olsztyn pokonał Pogoń Siedlce 2:1

2014-08-27 20:08:23(ost. akt: 2014-08-27 21:00:02)

W meczu piątej kolejki I Ligi Stomil Olsztyn stanął do walki z Pogonią Siedlce. W pierwszej połowie meczu rozegranego w środę (27 sierpnia) w Siedlcach olsztynianie prowadzili 2:0! Nasi rywale strzelili pierwszego gola dopiero w 68. minucie.
Już w 16. minucie meczu zgromadzeni na trybunach kibice Stomilu Olsztyn mieli powody do radości. Piotr Darmochwał otrzymał dobre podanie z głębi pola, minął zwodem jednego z obrońców i uderzył w krótki róg bramki Kozaczyńskiego! Gol! Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 0:1.

W odpowiedzi już chwilę później rywale mknęli do bramki Skiby. Niebezpieczna akcja Przemysława Rodaka z Pogoni zakończyła się, na szczęście, niepowodzeniem. Mocny strzał w kierunku bramki okazał się niecelny.

Olsztynianie szybko zapomnieli o nieudanych akcjach i atakach przeciwnika. Tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania podwyższyli swoją przewagę. W 43. minucie Volodymyr Koval urwał się formacji obronnej i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki Kozaczyńskiego! Pogoń - Stomil 0:2!

Od początku drugiej połowy spotkania gorąco było w polu karnym Stomilu. Piłka wpadła jednak do bramki Skiby dopiero w 68. minucie. Gola dla Pogoni Siedlce strzelił Krystian Wójcik, uderzając z rzutu wolnego. Piotr Skiba popełnił błąd, po którym piłka wpada do siatki. Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:2.

Gra stała się od tego momentu trochę bardziej nerwowa, ale olsztynianom udało się utrzymać przewagę do końca spotkania. W meczu piątej kolejki I Ligi Stomil Olsztyn pokonał ostatecznie Pogoń Siedlce 2:1.