Stomil wygrywa! Pokonuje Bytovię po golu z "jedenastki"

2014-08-17 14:12:21(ost. akt: 2014-08-17 14:19:17)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po dwóch remisach z rzędu w lidze (z Wigrami Suwałki i GKS Tychy), i co najmniej zaskakującym odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski (po porażce 2:1 z II-ligowym Okocimskim Brzesko), Stomil pojechał do Bytowa, aby zmierzyć się z miejscową Bytovią o ligowe punkty.
Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

Bytovia Bytów: 33. Tomasz Laskowski - 5. Krzysztof Bąk, 10. Michał Jakóbowski, 28. Kamil Juraszek, 9. Mariusz Kryszak, 7. Bartłomiej Chojnacki, 16. Robert Mandrysz, 14. Mateusz Michalski, 11. Janusz Surdykowski, 23. Adrian Wróblewski, 22. Wojciech Wilczyński

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 31. Tomasz Wełnicki, 27. Tomasz Wełna - 17. Roman Maczułenko, 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki (Irakli Meschia 55') - 10. Piotr Darmochwał (Wołodymyr Kowal 73')

Niedzielny przeciwnik olsztyńskiej drużyny w dwóch ligowych meczach zdobył 4 punkty - wygrywając w pierwszej kolejce u siebie z Wisłą Płock i remisując kolejny mecz z Wigrami w Suwałkach.

Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że Stomil zremisuje kolejny mecz z rzędu. Gra obu zespołów była niemrawa, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Jednak druga odsłona meczu pokazała, że zarówno Bytovia, jak i Stomil chcą powalczyć o pełną pulę.

To zadanie udało się olsztynianom. Gola z karnego w 77. minucie strzelił Paweł Głowacki. "Jedenastka" podyktowana została za faul na Wołodymyrze Kowalu, który cztery minuty wcześniej zmienił Piotra Darmochwała.

Gospodarze mieli jeszcze w końcówce meczu doskonałą szansę, aby wyrównać wynik spotkania. Za zbyt długie przetrzymywanie piłki przez Piotra Skibę Bytovia otrzymała rzut wolny pośredni w polu karnym. Na szczęście nie udało im się zamienić okazji na bramkę.

Po trzech meczach nowego sezonu Stomil ma 5 punktów. 23 sierpnia o 14:45 nasi piłkarze zmierzą się na stadionie przy alei Piłsudskiego z Arką Gdynia.