Weronika Ejmont wygrała turniej tenisowy

2014-08-05 22:45:08(ost. akt: 2014-08-05 16:48:04)
Zakończył się okres przygotowawczy do drugiej części sezonu letniego. Wszyscy zawodnicy Szkoły Tenisa RPsport Olsztyn przygotowywali się na obozie letnim w Gąsiorowie. Ciężka praca jaką wykonali zawodnicy trenera Romana Pasyniuka już zaczyna przynosić efekty.
Jako pierwsza wyjechała na turniej ogólnopolski rangi 3 skrzatów Weronika Ejmont. Odbył się on w dniach 29 lipca - 02 sierpnia w klubie WCT Spartan Wrocław. Zawody rozlosowano na 32 zawodniczki.

W pierwszej rundzie Weronika miała wolny los z racji wysokiej pozycji na listach PZT (10 miejsce).

W rundzie drugiej pokonała Wiktorię Kuśnierz Redeco Wrocław 6:0, 6:0.

W ćwierćfinale pokonała Natalię Peruga Promasters Szczecin 6:0, 3:0.

W półfinale dopiero młoda Olsztynianka trafiła na solidny opór przeciwniczki, którą była Zuzanna Szczepańska Masters Inowrocław. Po długim pojedynku zwyciężyła wychowanka ST RPsport 6:3, 2:6, 1:0.

W finale Weronika pokonała 4 rakietę w kraju Alicję Niedżwińską KKKS Kraków 1:6, 6:3, 10:1.

Było to pierwsze zwycięstwo Weroniki z Alą, dodaje trener Olsztynianki Roman Pasyniuk. W maju tego roku obie tenisistki zmierzyły się w turnieju i jeszcze wtedy zdecydowania lepsza była Krakowianka.

W Grze podwójnej Weronika Ejsmont wspólnie wystąpiła z Ulą Nebelską ŁKS łódż i dotarły do finału, gdzie przegrały z parą Zuzanna Szczepańska - Alicja Niedżwińska 6:2, 6:7, 8:10.

źródło: informacja prasowa klubu