Fatalny finał sparingu. Olimpia Elbląg przegrała z Arką Gdynia 1:2 i straciła Wesołowskiego

2014-07-24 07:22:06(ost. akt: 2014-07-24 07:28:43)
Olimpia rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2 lipca

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Piłkarze Olimpii Elbląg przegrali w środę (24.07) mecz towarzyski z I-ligową Arką w Gdyni 1:2 (0:1). Honorowego gola dla żółto-biało-niebieskich zdobył Kamil Graczyk w 66. minucie. Spotkanie fatalnie zakończyło dla Roberta Wesołowskiego, który w 85. min po interwencji Alana Fialho został odwieziony do szpitala ze złamaną nogą. Sędzia w tym momencie zakończył mecz.
Dla Olimpii był to czwarty mecz kontrolny, a pierwszy zakończony porażką.
Zespół Adama Borosa na tle I-ligowców z Gdyni rozegrała całkiem dobre spotkanie, a gospodarze żeby zwyciężyć musieli zagrać na pełnych obrotach. Atakowali od pierwszych minut, ale Olimpia również kontratakowała.

W 8. min po szybkiej kontrze z narożnika pola karnego uderzył Łukasz Pietroń i trafił w poprzeczkę. W 15. min po trójkowej akcji gospodarzy Aleksander Jagiełło - Grzegorz Lech - Antonio Calderon, ten ostatni precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza Olimpii.

Olimpia próbowała wyrównać.
Strzelali Radosław Stępień, Damian Szuprytowski, Jakub Bojas - jednak niecelnie. Elblążanie dopięli swego w 66. min. Robert Sulewski sfaułował Roberta Wesołowskiego w polu karnym, a sędzia podyktował jedenastkę.

Wynik spotkania ustalił w 78. min Paweł Wojowski, po tym jak Michał Nalepa wywalczył piłkę w środku pola i przytomnie podał do kolegi.
Spotkanie fatalnie zakończyło dla Roberta Wesołowskiego, który w 85. min po interwencji Alana Fialho został odwieziony do szpitala ze złamaną nogą. Sędzia w tym momencie zakończył mecz.