Niemcy wygrywają mundial. Pokonali 1:0 Argentynę

2014-07-13 23:41:27(ost. akt: 2014-07-13 23:58:09)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Niemcy zostali mistrzami świata. Nasi zachodni sąsiedzi w finałowym spotkaniu pokonali Argentynę 1:0. Zwycięską bramkę w 113 minucie strzelił Mario Götze.
Potrzebna była dogrywka, żebyśmy poznali nowego mistrza świata w piłce nożnej. W regulaminowym czasie padł wynik 0:0. Jedyna bramka meczu padła dopiero w 113 minucie spotkania. Strzelił ją gracz Bayernu Monachium Mario Götze.

Niemcy zdobyli mistrzostwo świata czwarty raz w historii.

Polscy kibice w październiku (11 - red.) będą mieli okazję zobaczyć reprezentację Niemiec na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska i Niemcy są w jednej grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy.