Zawodnik AKS OSW Startu Olsztyn brązowym medalistą w taekwondo

2014-06-13 13:13:41(ost. akt: 2014-06-16 11:39:01)

Autor zdjęcia: AKS OSW Olsztyn

Reprezentant Polski, Piotr Hatowski zdobył brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Świata w Teakwondo. Zawodnik olsztyńskiego klubu już wkrótce wystąpi na światowym turnieju Grant Prix w Chinach.
Turniej taekwondo rozgrywany był między 8 a 14 czerwca w chińskiej miejscowości Hohhot na granicy z Mongolią. Dzięki rozstawieniu w pierwszej rundzie turnieju, Hatowski miał wolny los. W drugiej, wynikiem 8:3 pokonał reprezentanta Chin, czym zapewnił sobie brązowy medal w kategorii wagowej +87 kg.

W walce o finał, zawodnik olsztyńskiego AKS OSW Startu Olsztyn uległ Turkowi, który w ostatnich 10 sekundach walki zaatakował i zdobył punkt. Teraz reprezentant Polski weźmie udział w światowym turnieju Grand Prix, w którym zmierzy się z najlepszymi zawodnikami światowego rankingu.

Źródło: Materiał prasowy