Stomil Olsztyn — Górnik Łęczna 1:0. Wygrali, ale wypadają z I ligi

2014-06-07 17:36:48(ost. akt: 2014-06-08 08:37:54)

Ostatnia walka Stomilu Olsztyn o utrzymanie się w I lidze zakończyła się zwycięstwem, ale piłkarze bitwę przegrali. Żegnają się z I ligą.
Stomil przystąpił do walki o wszystko, podejmując lidera I ligi, drużynę Górnik Łęczna, na własnym stadionie w sobotę o godz. 16:45.

Już po pierwszej pomyślnie przeprowadzonej akcji gospodarzy na trybunach zrobiło się gorąco. Dobrze poszło Miroslavowi Bożokowi z Łęcznej, który wyłożył piłkę w pole karne. Ta minęła wszystkich zawodników i trafiła pod nogi Bartłomieja Niedzieli, który niepilnowany uderzył wprost w Piotra Skibę.

W 14. minucie meczu pojawiła się pierwsza okazja do strzału na bramkę gości. W polu karnym piłkę na 7-8 metrze dostał Patryk Kun. Uderzył mocno, ale piłkę zatrzymał jeden z obrońców.

Do przerwy było 0:0, ale to Górnik prowadził grę. Jednak na drugą połowę Stomil wyszedł odmieniony. Olsztynianie przejęli inicjatywę i nękali obronę Górnika atakami.

W 51. minucie bramkarz Górnika, Sergiusz Prusak, dostał czerwoną kartkę po faulu na Patryku Kunie. Łęcznianie grali w dziesiątkę, a Stomil miał szansę na gola po rzucie karnym. Bramkarz Paweł Socha, mimo że został zmylony, kapitalnie obronił strzał Grzegorza Lecha.

Sędzia Marcin Szrek (Kielce) przedłużył drugą część spotkania o 6 minut. W doliczonym czasie, w 93. minucie, padł pierwszy gol! Po strzale piłkarza Stomilu, Piotra Głowackiego z dystansu piłka wylądowała w siatce bramki Sochy.

Spotkanie na stadionie przy al. Piłsudskiego zakończyło się wynikiem 1:0 dla Stomilu, ale olsztynianie muszą pożegnać się z I ligą.