Kajakarstwo. Olsztynianie na Węgrzech

2014-05-28 08:19:27(ost. akt: 2014-05-28 09:20:30)

Autor zdjęcia: Janusz Milewski

Z udziałem dwóch zawodników z Olsztyna — kanadyjkarza OKSW Mateusza Kamińskiego i kajakarza Sport Kayak Club Denisa Ambroziaka — w węgierskim Szeged odbyły się w trzecie w tym sezonie regaty o Puchar Świata.
Obaj olsztynianie wywalczyli awans do wyścigów finałowych. Kamiński z Michałem Kudłą startowali w C-2 1000 i zajęli bardzo dobre 5. miejsce. Polaków wyprzedziły jedynie dwie pary z Węgier i po jednej z Rosji i Niemiec. Natomiast Ambroziak miał za partnera Dawida Putto. Młoda olsztyńsko-bydgoska para była 9. w K-2 200. Wygrali Niemcy Ronald Rauhe/Tom Liebscher.