Tenis. Eliminacje Talentiady

2014-05-20 21:04:33(ost. akt: 2014-05-20 16:06:58)

Autor zdjęcia: hubiii_pl / sxc.hu

Na kortach Jodłowa w Olsztynie rozegrano eliminacje Talentiady, drużynowych mistrzostw dzieci do 10 lat, które rywalizują w czterech blokach konkurencji.
W gronie dziewięciu drużyn z województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego faworytem była ekipa Budowlanych Olsztyn, która rok temu zajęła w Poznaniu trzecie miejsce w finale krajowym Talentiady. Drużyna "Błyskawic" trenera Pawła Umbrasa — startująca w składzie: Gabriel Matuszewski, Marcel Musiałek, Aleksandra Głowacka, Dominika Tetych, Michał Kaźmierczak i Leticia Matuszewski — nie zawiodła oczekiwań i wygrała turniej. Mało tego, także druga drużyna trenera Umbrasa ("Mistrzowie") zajęła premiowane awansem czwarte miejsce. Oprócz olsztynian do półfinału krajowego (7-8.06 w Radomiu) awansowały ekipy z Nakła i Elbląga.