Kajakarstwo: Występ dwóch zawodników w Olsztyna w Mediolanie

2014-05-07 11:30:10(ost. akt: 2014-05-07 11:33:36)

Inauguracyjne w tym sezonie regaty o Puchar Świata odbyły się w Mediolanie. W reprezentacji Polski było dwóch zawodników z Olsztyna: kanadyjkarz OKSW Mateusz Kamiński i kajakarz KSC Denis Ambroziak.
Zapewne lepsze wspomnienia z tych zawodów będzie miał Kamiński, młodzieżowy mistrz świata w C-2 1000, który wraz z Michałem Kudłą (Warta Poznań) był o włos od zdobycia brązowego medalu na swym koronnym dystansie. Zajęli czwarte miejsce, a zwyciężyli Vincent Słomiński (Stomil Poznań) i Tomasz Kaczor (Warta Poznań), którzy potem powtórzyli swój sukces na dystansie o połowę krótszym, a Kamiński z Kudłą w C-2 500 zajęli 7. miejsce. Młody olsztyński kanadyjkarz startował jeszcze w jedynkach na 5000 m i zajął dobre 5. miejsce.

Trzecią polską osadą, która we włoskich regatach PŚ zdobyła złote medale (K-2 1000), byli Mariusz Kujawski (absolwent olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego) oraz Paweł Szandrach (obaj Warta Poznań).
Olsztyński mistrz świata seniorów w K-1 4x200 m Denis Ambroziak nie jest jeszcze w pełni formy po wyczerpujących przygotowaniach do sezonu. We włoskich regatach startował w kajakowej dwójce wraz z Dawidem Putto. Olsztyńsko-bydgoska dwójka nie zdołała zakwalifikować się do finału A, natomiast w finale B była pierwsza na 200 m i trzecia na 500 m.