Masters Grand-Prix Warmii i Mazur Tenis 10
2014-04-15 22:43:02(ost. akt: 2014-04-15 16:03:09)
W Ostródzie w Hali Tenisowej OCSiR odbył się Finałowy turniej MASTERS Grand-Prix Warmii i Mazur Tenis 10 w randze Mistrzostw Województwa do 8, 9 i 10 lat. Zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy.
W turnieju udział wzięło 27 młodych adeptów tenisa, którzy wywalczyli prawo startu w MASTERS po rozegraniu pięciu halowych turniejach od listopada do kwietnia., w których udział wzięło ok. 150-ciu uczestników.
W związku z tym, że w turnieju wystąpiły najlepsze dzieci cyklu, poziom ich umiejętności i zaangażowania należy uznać za bardzo wysoki a już ich start w tym turnieju był ich sukcesem.
Bardzo ważne jest zaangażowanie ich rodziców, którzy emocjonalnie przeżywali starty swoich dzieci.
Wielu z nich już osiągała bardzo dobre wyniki w rywalizacji krajowej Tenis 10 i swoją przyszłość wiążą z zawodniczym uprawianiem tenisa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i okolicznościowe plakietki a najlepsi puchary ufundowane przez głównego organizatora; W-MZT w Olsztynie
Najlepsze wyniki w turnieju MASTERS osiągnęli zawodnicy ST. RP Sport Olsztyn, trenowani przez Romana Pasyniuka z którymi zacięcie rywalizowali zawodnicy. KS.Budowlani Olsztyn – trener Paweł Umbras, oraz zawodnicy TT. B&M Elbląg – trenerzy Bartosz i Martyna Kierwiak , ST Stawiguda – trener Przemysław Matuszewski i ST Jakubowo Olsztyn - trener Agnieszka Chrzanowska.
Wyniki:
poziom ZIELONY; cały kort, zielone piłki, do wygrania pełnych setów
Do 10 lat chłopców;
Finał; Pieczkowski Olaf – Matuszewski Gabriel 6/4 6/2
o III m-ce; Marcinkjan Tymon – Sowa Jakub 6/3
Ostateczna kolejność;
Pieczkowski Olaf (ST. RP Sport Olsztyn)
Matuszewski Gabriel (KS. Budowlani Olsztyn)
Marcinkjan Tymon (AT Resort Jabłoń)
Sowa Jakub (TT. B&M Elbląg)
Kwiatkowski Jakub (TT. B&M Elbląg)
Musiałek Marcel (KS. Budowlani Olsztyn)
Kubiak Maciej (TT. B&M Elbląg)
Mikołajczyk Jan (Mikołajki)
Matuszewski Gabriel (KS. Budowlani Olsztyn)
Marcinkjan Tymon (AT Resort Jabłoń)
Sowa Jakub (TT. B&M Elbląg)
Kwiatkowski Jakub (TT. B&M Elbląg)
Musiałek Marcel (KS. Budowlani Olsztyn)
Kubiak Maciej (TT. B&M Elbląg)
Mikołajczyk Jan (Mikołajki)
Do 10 lat dziewcząt;
Finał; Węgrzyn Aleksandra – Głowacka Aleksandra 6/4
o III m-ce; Węgrzyn Aleksandra – Matuszewski Leticia 6/3
Głowacka Aleksandra – Matuszewski Leticia 6/0
Ostateczna kolejność:
Węgrzyn Aleksandra (ST. RP Sport Olsztyn)
Głowacka Aleksandra (KS. Budowlani Olsztyn)
Matuszewski Leticia (KS. Budowlani Olsztyn)
Głowacka Aleksandra (KS. Budowlani Olsztyn)
Matuszewski Leticia (KS. Budowlani Olsztyn)
poziom POMARAŃCZOWY; skrócony kort, pomaranczowe piłki do wygrania 2-ch super tie-breaków
Do 9 lat chłopcy;
Finał; Pasyniuk Mikołaj – Grabowski 10/2 10/1
o III m-ce; Czaczkowski Piotr - Kontraktowicz Szymon 10/3 11/13 10/4
Ostateczna kolejność;
Pasyniuk Mikołaj (ST. RP Sport Olsztyn)
Grabowski Konrad (ST Stawiguda)
Czaczkowski Piotr (ST Stawiguda)
Kontraktowicz Szymon (ST Stawiguda)
Grabowski Konrad (ST Stawiguda)
Czaczkowski Piotr (ST Stawiguda)
Kontraktowicz Szymon (ST Stawiguda)
Do 9 lat dziewczęta;
Finał; Ciesielczyk Amelia – Bierońska Julia 3/10 10/2 10/6
o III m-ce; Ewini Nkome Nadine – Jankowska Hanna 11/9 10/7
Ostateczna kolejność;
Ciesielczyk Amelia (ST. RP Sport Olsztyn)
Bierońsk Julia (TT. B&M Elbląg)
Ewini Nkome Nadine (TT. B&M Elbląg)
Jankowska Julia (TT. B&M Elbląg)
Bierońsk Julia (TT. B&M Elbląg)
Ewini Nkome Nadine (TT. B&M Elbląg)
Jankowska Julia (TT. B&M Elbląg)
poziom CZERWONY; skrócony kort, czerwone piłki, do wygrania 2-ch tie-breaków
Do 8 lat chłopcy;
Finał; Pasyniuk Mikołaj – Grabowski Konrad 7/1 9/7
o III m-ce; Kontraktowicz Szymon – Głowacki Szymon 7/0 7/4
Ostateczna kolejność;
Pasyniuk Mikołaj
Grabowski Konrad (ST Stawiguda)
Kontraktowicz Szymon (ST Stawiguda)
Głowacki Szymon (ST RP. Sport Olsztyn)
Niedźwiedź Tymon (ST. RP Sport Olsztyn)
Grabowski Konrad (ST Stawiguda)
Kontraktowicz Szymon (ST Stawiguda)
Głowacki Szymon (ST RP. Sport Olsztyn)
Niedźwiedź Tymon (ST. RP Sport Olsztyn)
Do 8 lat dziewczęta;
Finał; Ciesielczyk Amelia – Tyllo Magdalena 10/3 10/2
Ostateczna kolejność;
o III m-ce Tyllo Magdalena – Wilczewska Lena 107 10/6
Ciesielczyk Amelia (ST. RP Sport Olsztyn)
Tyllo Magdalena (KT Jakubowo Olsztyn)
Wilczewska Lena (KT. Jakubowo Olsztyn)
Tyllo Magdalena (KT Jakubowo Olsztyn)
Wilczewska Lena (KT. Jakubowo Olsztyn)
Mirosław Umbras, dyrektor turnieju
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez