Warmia Traveland wygrała w Bydgoszczy

2014-04-13 19:03:41(ost. akt: 2014-04-14 14:05:53)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Szczypiorniści Warmii pewnie pokonali AZS Bydgoszcz. Podopieczni Karola Adamowicza zajmują czwarte miejsce w tabeli.
ZS UKW Bydgoszcz — Warmia Traveland Olsztyn 25:34 (17:21)

Warmia Traveland: Gawryś, M. Koledziński — Królik 2, Rugień 1, Kryszeń 11, Kempiński 2, Hegier 4, Wojciechowski 3, Kopyciński 4, Sikorski 1, Wierzbicki, Idzikowski 1, Jankowski 2, Deptuła 1, Droździk 1, S. Koledziński 1

Olsztynianie — jak na faworyta przystało — nie dali beniaminkowi szans. Po wyrównanym początku (w 5. min było 2:2) warmiacy zbudowali sześciobramkową przewagę (12:6). Jednak w tym momencie w ich szeregi wkradło się rozprężenie i bydgoszczanie zniwelowali dystans do trzech trafień (w 23. min było 16:13 dla Warmii). Wprawdzie goście łatwo zdobywali bramki, ale grali niefrasobliwie w obronie, dlatego na przerwę schodzili z "zaledwie" czterobramkową zaliczką (21:17).

Na początku drugiej połowy gospodarze zbliżyli się na dwa trafienia (21:19) — w tym momencie warmiacy popracowali w obronie i w 45. min prowadzili już 28:20. — Poprawiliśmy obronę i to przyniosło efekty, bo przez 15 minut straciliśmy tylko trzy bramki — mówi Karol Adamowicz, trener Warmii. — W ostatnim kwadransie kontrolowaliśmy grę. Dałem szansę wszystkim zawodnikom. Tym razem zmiennicy mieli okazję pograć w dłuższym wymiarze czasu — podkreśla szkoleniowiec.

Dodajmy, że aż 11 bramek zdobył Aleksander Kryszeń. Tym samym olsztyński skrzydłowy (zaliczył 172 trafienia w 24 meczach) umocnił się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w grupie A.

26 kwietnia olsztynianie zagrają w Uranii z Meble Wójcik (godz. 18).