Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Dominika Włodarczyk i Martyna Lisiecka, czyli... dziewczyny na medal

2013-09-30 13:38:03 (ost. akt: 2013-09-30 13:59:00)
Baza Mrągowo staje się z dnia na dzień coraz solidniejszą... bazą polskiego kobiecego kajakarstwa.

Baza Mrągowo staje się z dnia na dzień coraz solidniejszą... bazą polskiego kobiecego kajakarstwa.

Autor zdjęcia: archiwum Bazy

Baza Mrągowo staje się z dnia na dzień coraz solidniejszą... bazą polskiego kobiecego kajakarstwa. Między innymi za sprawą młodych stypendystek Urzędu Marszałkowskiego Dominiki Włodarczyk i Martyny Lisieckiej, ich klubowych koleżanek oraz szkoleniowców.

Wystarczy przypomnieć najważniejsze ostatnie sportowe osiągnięcia reprezentantów Bazy: w rozegranych pod koniec czerwca na poznańskiej Malcie mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców (U-23) wzięły udział trzy zawodniczki z Mrągowa.

Oprócz juniorki Włodarczyk i Lisieckiej (U-23) była tam jeszcze juniorka Anna Puławska. Dominika i Ania stanowiły pół osady polskiej czwórki, która wypływała wśród juniorek brązowy medal na olimpijskim dystansie 500 m. Lepsze od Polek okazały się tylko Rumunki i Rosjanki.

Półtora miesiąca później trzy młode mrągowskie kajakarki wyleciały do Kanady na mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców, które odbyły się Welland-Ontario.

Również i tam podopieczne trenera Andrzeja Matysiaka potwierdziły przynależność do światowej czołówki młodzieżowego kajakarstwa, bo czwórka juniorek (w składzie z Włodarczyk i Puławską) była piąta w wyścigu finałowym na 500 m (wyprzedziły ją osady Węgier, Rosji, Rumunii i Niemiec).

W Kanadzie Lisiecka rywalizowała w jedynkach młodzieżowców na 500 i 200 m. Awansowała do półfinałów, gdzie zajęła odpowiednio 7. i 6. miejsce. W finale B była natomiast czwarta i trzecia.

Natomiast niedawno w czeskich Racicach odbyły się regaty Olympic Hopec (Nadzieje Olimpijskie), w których uczestniczyli wodniacy z 22 krajów (urodzeni w latach 1996-98). Z polskich kajakarek wyróżniła się Anna Puławska, która trzy razy na stawała podium: była trzecia w jedynkach na 1000 m, druga na 500 m i w K-4 500 m (m.in. ze swoją siostrą Małgorzatą). Poza tym bardzo niewiele zabrakło Ani do czwartego medalu, bowiem w K-2 200 m siostry Puławskie były czwarte.

lech

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bednarp78 #1211485 | 89.229.*.* 4 paź 2013 20:26

    i tak nie dlugo zaczna grac w pilke !!hehehhe szkola mistrzostwa sportowego zeszla na psy i tyle dobrze ze jakies perelki sie jeszcze znajda od czasu do czasu ! z biegiem lat zaniknie i zeglarstwo i kajakarstwo

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. anonim #1208801 | 89.229.*.* 1 paź 2013 17:09

    Dla sprostowania po prawej znajuduje sie Małgorzata Puławska a po lewej Zuzanna Matysiak A redaktor niech zmieni dilera bo wyraźnie krecha była za słaba

    ! - + odpowiedz na ten komentarz