Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Awans Adama Małysza na trzecie miejsce w Silk Way Rally!

2013-07-10 22:02:10 (ost. akt: 2013-07-10 18:02:42)

Autor zdjęcia: Orlen Team / inf. prasowa

Załoga ORLEN Team - Adam Małysz i Rafał Marton - zajęła czwarte miejsce na IV etapie Silk Way Rally i w klasyfikacji łącznej rajdu awansowała na trzecią pozycję! O jedno oczko wyżej wskoczyła również załoga Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Na trzy dni przed końcem rywalizacji są na ósmym miejscu.

Rewelacyjnie jadący zespół ORLEN Team - Małysz / Marton - na pokonanie skróconego etapu z Astrachania do Elisty potrzebował tylko 13’06 więcej od dzisiejszego zwycięzcy, Vladimira Vasilyeva. Drugie miejsce zajął Evgeniy Firsov, trzeci był Andrey Dmitriev.

- Odcinek został skrócony na prośbę wielu załóg, które wczoraj przyjeżdżały na metę kompletnie wyczerpane. Nam upał też dał się mocno we znaki, podłoga w rajdówce nagrzała się do tego stopnia, że odparzyło mi pięty. Dzisiaj nasi mechanicy zamontowali w kabinie specjalną deskę, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Napoje po etapie były w zasadzie zagotowane, kiedy otwieraliśmy szybę, wiatr parzył nam policzki. Dzisiaj przejechaliśmy 305 zamiast 485 kilometrów. To jednak wystarczająco, by etap dał się we znaki. Początek był bardzo dziurawy i trudny nawigacyjnie, cztery razy wjeżdżaliśmy w wymagające wydmy, na których, nie wiem skąd, pojawili się piesi. Końcówka była już szybsza i trochę łatwiejsza. Pojechaliśmy dobrym tempem i jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział po etapie Adam Małysz.

Drugi zespół ORLEN Team, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, musiał dzisiaj przebijać się przez bardzo zniszczony szlak w kurzu konkurentów. Szybko jednak znaleźli swoje tempo i na mecie zameldowali się jako ósma załoga, co pozwoliło im wspiąć się w generalce rajdu również na ósme miejsce.

- Trasa była bardzo zniszczona i wymagająca nawigacyjnie. Dzisiaj auto sprawowało się bardzo dobrze i mogliśmy w pełni korzystać z jego możliwości. Jesteśmy na mecie z naprawdę niewielką stratą do lidera, co sprawia nam ogromną satysfakcję – powiedział Marek Dąbrowski.

- Przed nami było kilka bardzo mocnych ciężarówek, które musieliśmy od razu wyprzedzić, aby jechać swoim szybkim tempem. Ciężkie pojazdy niszczyły szlak, tworząc ogromne koleiny, na których trzeba było bardzo uważać, żeby się nie zakopać. Nie była to łatwa walka, ale zdecydowanie lepiej wykorzystywaliśmy możliwości auta niż jeszcze kilka dni temu. Jutro startujemy z lepszego miejsca i postaramy się zachować dobre tempo – skomentował Jacek Czachor

Dotychczasowy lider rajdu, Philippe Gache, miał problem ze skrzynią biegów na 184. kilometrze, przez co był zmuszony stanąć na etapie. W tej sytuacji zwycięstwo Vladimira Vasilyeva zapewniło mu awans na pozycję lidera rajdu i plasuje go przed Jeanem-Louisem Schlesserem oraz załogą ORLEN Team - Adamem Małyszem i Rafałem Martonem.

Piąty etap rajdu ciągnie się 559-kilometrowym szlakiem, poprowadzonym pomiędzy Elistą a Astrachaniem, odcinek specjalny ma planowo długość 485 kilometrów. Tylko około 1/3 etapu składa się z piasku, reszta to głównie szybkie ścieżki wiodące przez stepy.

Wyniki na IV etapie Silk Way Rally 2013
1. VASILYEV 3h42’50
2. FIRSOV +5’19
3. DMITRIEV +7’49
4. MALYSZ +13’06
5. SCHLESSER +15’10
6. GRIGOROV +18’55
7. PELICHET +19’20
8. DĄBROWSKI +19’36
9. NIKONENKO+20’27
10. LAVIEILLE +20’42
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB