środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Sukcesy sportowców z naszego miasta

2013-07-09 12:16:00 (ost. akt: 2013-07-09 12:20:35)

Autor zdjęcia: Andrzej Rutkowski

W poniedziałek na pięknym i nowoczesnym torze kolarskim w Pruszkowie zakończyły się torowe Mistrzostwa Polski w kategorii do lat 23. Jedną z zawodniczek była Natalia Rutkowska wychowanka olsztyńskiego klubu kolarskiego Art Print.

Natalia Rutkowska trenuje w Grupie Kolarskiej w Żyrardowie. Na tych mistrzostwach Natalia Pamela Rutkowska zdobyła trzy złote medale i trzy tytuły Mistrzyni Polski. Wygrała wyścig "Skrecz", czyli konkurencję, w której po przejechaniu 40 okrążeń toru finiszuje się na mecie. Wygrała również najdłuższy wyścig w konkurencjach kolarstwa torowego - wyścig punktowy gdzie trzeba pokonać 100 okrążeń toru, co dziesiąte okrążenie odbywa się lotny finisz punktowany.

Natalia zdobyła również złoty medal w najtrudniejszej konkurencji kolarskiej na torze "Omnium". Jest to wielobój składający się z sześciu bardzo różnych konkurencji, od sprintów do wyścigu długodystansowego.

Do trzech tytułów mistrza Polski Natalia dołożyła jeszcze tytuł wicemistrza w sprincie i brązowy medal w wyścigu na 500 metrów. Obecnie przygotowuje się na zgrupowaniu kadry Polski do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 9-14.07.2013 w Portugalii. Rutkowska będzie tam bronić tytułu mistrzyni Europy który wywalczyła w poprzednim roku.

Życzymy udanych startów i kolejnych tytułów.