Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Warmia łączy się z AZS UWM. Adamowicz będzie trenerem

2013-06-11 10:21:48 (ost. akt: 2013-06-11 10:29:59)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Krzysztof Maciejewski nie jest już trenerem pierwszoligowej Warmii Traveland Olsztyn, a jego obowiązki przejął dotychczasowy drugi szkoleniowiec Karol Adamowicz. Wszystko wskazuje, że wkrótce dojdzie do połączenia Warmii z drugoligowym AZS UWM.

"Zarząd OKPR Warmia Traveland podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu na następny sezon z Krzysztofem Maciejewskim. W związku z powyższym zarząd powierzył obowiązki pierwszego szkoleniowca Karolowi Adamowiczowi. Jednocześnie zarząd informuje o daleko posuniętych rozmowach w sprawie fuzji Warmii Traveland z II-ligowym AZS UWM Olsztyn" — głosi oficjalny komunikat na klubowym portalu, potwierdzający z grubsza to, co od jakiegoś czasu jest tajemnicą poliszynela. Że borykająca się z długami Warmia zaczyna schodzić z kosztów.


Temat połączenia się obu klubów pojawił się zaraz po zakończeniu rozgrywek I ligi, w których olsztynianie zajęli czwarte miejsce. Na początku maja prezes Warmii, Stanisław Tunkiewicz spotkał się z wiceprezesem AZS UWM, Sebastianem Witczakiem i...

— Ustaliliśmy, że dojdzie do fuzji, choć decydujące słowo ma prof. Ryszard Górecki (prezes AZS UWM — red.) — mówi Stanisław Tunkiewicz. — Bardzo trudno się z panem rektorem spotkać, no, ale mam nadzieję, że wkrótce to nastąpi i fuzja zostanie przyklepana. Jeśli chodzi o trenera, to uznaliśmy, że skoro gros zawodników będzie z AZS-u, to osoba Karola Adamowicza (który w minionym sezonie prowadził AZS i był drugim trenerem Warmii — red.) sama się tu nasuwa. Poza tym nie stać nas na dwóch szkoleniowców. Sytuacja finansowa klubu niewiele się zmieniła. Co prawda, zobowiązania wobec ZUS-u i urzędu skarbowego w dużej części pospłacaliśmy, ale wciąż mamy długi wobec zawodników. Na dodatek nie ma potwierdzenia ze strony władz co do dalszej pomocy. Są obietnice, niepoparte konkretami — dodaje prezes Warmii.

Jak informowaliśmy, z klubu odeszło już pięciu zawodników. Radosław Dzieniszewski podpisał umowę z beniaminkiem Superligi, KPR Legionowo, a Marcin Malewski przenosi się do ekipy Wójcik Meble Elbląg. Z kolei Wojciech Boniecki, Łukasz Kowalczyk i Mateusz Kostrzewa postanowili zakończyć przygodę ze sportem. Na tym nie koniec, bo pod znakiem zapytania stoi dalsza gra w Olsztynie Bartosza Wusztera. Pełniący rolę zawodnika i menedżera sportowego, 35-letni kołowy jest gotów zostać w Warmii, ale na takich samych warunkach finansowych, jak ostatnio. — Bartka prawdopodobnie nie będzie, bo nie stać nas na niego — jasno stawia sprawę prezes Tunkiewicz.

Najprawdopodobniej odejdzie też, wypożyczony ze Szczypiorniaka, Paweł Deptuła. — Paweł zostanie w Olsztynie. Zapewne Warmia będzie się o niego starać, ale zrobimy wszystko, żeby grał u nas — mówi Konstanty Targoński, trener II-ligowego Szczypiorniaka. Karol Adamowicz nie ukrywa, że z obsadzeniem niektórych pozycji, zwłaszcza prawego rozegrania, będzie duży problem. — Po odejściu Dzieniszewskiego i Deptuły zostaliśmy bez leworęcznych zawodników — podkreśla trener warmiaków, którzy zaczynają przygotowania do sezonu 1 sierpnia.

Rut


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kibic Warmii #1110354 | 37.8.*.* 11 cze 2013 18:58

  Miejmy nadzieję że będzie dobrze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. radosny rabarbar #1110320 | 109.241.*.* 11 cze 2013 18:24

   Na ch*j zabierać Deptułę do II ligi? Niech się chłopak rozwija w I lidze, a nie tylko pieniądze w głowie "PREZESOWI" Szczypiorniaka

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. szkoda słów #1110193 | 88.156.*.* 11 cze 2013 16:38

    co za bieda... ciekawe jakie teraz płace będą dla zawodników jak nie mają na nic kasy i łączą sie z uwm-em. szkoda patrzec co dzieje sie ze sportem w olsztynie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)