Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

W Iławie powalczą o awans do turnieju finałowego

2013-05-21 13:44:53 (ost. akt: 2013-05-21 14:26:43)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

We wtorek 4 czerwca 2013 r. na Stadionie Miejskim w Iławie rozegrany zostanie wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". W zmaganiach, w kategoriach dziewcząt i chłopców, wezmą udział mistrzowie powiatów z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego. Początek zmagań o godz. 10.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne mistrzostwa w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od siedmiu lat jest firma Tymbark, a głównym organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad turniejem corocznie obejmują: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ubiegłorocznej edycji turnieju wzięło udział ponad 140 000 zawodników z całej Polski. W tym roku odbywa się już trzynasta edycja turnieju.

Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. – Camp Nou w Barcelonie, 2008 r. – Wembley w Londynie, 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, 2010 r. – San Siro w Mediolanie, 2011 - Amsterdam Arena w Amsterdamie, 2012 - wyjazd na mecz Mistrzów Europy, Hiszpania - Francja. W tym roku nagrodą główną jest wyjazd na mecz Anglia - Polska na Wembley.

Oprócz nagrody głównej, uczestnicy Turnieju otrzymują wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich są również nagrody dla trenerów, którzy za udział każdej swojej drużyny w turnieju, otrzymują piłkarski upominek. W tym roku jest to piłkarska koszulka firmy JAKO. Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych piłkarskich talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu reprezentacji Polski.

źródło: komunikat prasowy ICSTiR
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB