Czwartek, 5 grudnia 2019. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Stomil remisuje z GKS Tychy. Utrzymanie coraz bliżej!

2013-05-12 19:02:45 (ost. akt: 2013-05-12 19:59:47)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Po emocjonującym meczu Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z gośćmi z Tychów. Dzięki porażce znajdującej się za plecami olsztynian Warty Poznań, Stomil oddala się coraz bardziej od strefy spadkowej.

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:1 (1:1 - 45' Łukasz Suchocki - 8' Piotr Rocki)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Andrzej Niewulis, Rafał Remisz, Kamil Hempel - Paweł Kaczmarek, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (85' Michał Glanowski), Łukasz Suchocki - Paweł Piceluk (72' Szymon Kaźmierowski)

GKS Tychy: Piotr Misztal - Adrian Chomiuk, Maciej Mańka, Mariusz Masternak, Tomasz Balul, Ivica Zunić, Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz (88' Adam Imiela), Piotr Rocki, Łukasz Małkowski (78' Damian Szczęsny), Jakub Bąk (67' Mateusz Bukowiec)

Kartki: 7' Andrzej Niewulis - 61' Ivica Zunić, 82' Piotr Rocki

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny. Już w 8. minucie doświadczony Piotr Rocki strzelił nie do obrony z rzutu wolnego. Faulowany był Bąk, a żółtą kartkę za nieczystą interwencję otrzymał Niewulis.

Na szczęście Stomil wyrównał jeszcze przed przerwą. W 45. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz GKS Tychy, który kopnął piłkę pod nogi stojącego przed bramką Suchockiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości.

W drugiej połowie obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie udało się strzelić gola. W końcówce meczu oba zespoły wyglądały na zadowolone z wyniku.

Mimo braku trzech punktów Stomil Olsztyn jest bliżej utrzymania w 1. lidze. Jeden punkt, który olsztynianie zdobyli w konfrontacji z gośćmi z Tychów, pozwolił im uciec Warcie Poznań na 4 punkty. Wszystko przez porażkę poznaniaków, której doznali oni w sobotnim meczu z Flotą Świnoujście.

Inne wyniki także ułożyły się po myśli piłkarzy i sztabu szkoleniowego z Olsztyna. Swój mecz przegrał Okocimski KS Brzesko. A punktami z Dolcanem podzieliła się Sandecja.