Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Siatkówka: Warmińsko-mazurskie trio walczy o II ligę

2013-04-05 09:35:12 (ost. akt: 2013-04-04 18:38:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Trzy ekipy z Warmii i Mazur — siatkarki AKS OSW Olsztyn oraz siatkarzy Bastena Kamieniec i Wichra Wilkasy — czeka w weekend pierwszy etap batalii o wejście do II ligi. U siebie, czyli w tym wypadku w Suszu, zagra tylko Basten.

Kamieniec, niewielka osada położona ok. 7 km na północ od Susza, znana głównie ze spalonego w 1945 r. i coraz bardziej popadającego w ruinę pałacu Finkensteinów, który przez dwa miesiące 1807 roku gościł w swoich murach samego Napoleona. Jest szansa, że już wkrótce Kamieniec będzie kojarzony także z siatkarzami Bastena, którzy — po wygraniu w cuglach warmińsko-mazurskiej ligi wojewódzkiej — właśnie dziś zaczynają we własnej hali półfinałowy turniej o awans do II ligi.

Rywalami drużyny trenera Mieczysława Pietroczuka będą kolejno: Epigon Słupsk (który w ostatniej chwili zastąpił wicemistrza ligi podlaskiej BAS Białystok), Trefl II Gdańsk (drugi zespół Pomorza) oraz KS Chełmża (mistrz III ligi kujawsko-pomorskiej). — To mój drugi sezon w Kamieńcu. Jeszcze zanim zaproponowano mi przejęcie tej drużyny było piąte miejsce w III lidze, a rok temu, już ze mną, byliśmy trzeci — opowiada trener Mieczysław Pietroczuk, od lat znany ze znakomitej pracy z młodzieżą (głównie z siatkarkami) w Iławie.

— Po sezonie zrobiliśmy trochę zmian w składzie, sporo chłopaków doszło do zespołu, no i jest efekt. Pierwsze miejsce w lidze, gramy nie najgorzej i myślę, że coś pozytywnego jeszcze się powinno wydarzyć. Bardzo chcemy awansować do tej drugiej ligi. Tym bardziej że mamy ku temu warunki. Jest sponsor, są pieniądze na granie, a w Suszu, gdzie trenujemy, jest wspaniała hala. Co jeszcze? Choćby to, że jest spore zainteresowanie siatkówką, bo na nasze mecze przychodzi bardzo dużo ludzi. A do tego możemy liczyć na wsparcie władz miasta i gminy Susz. To wszystko są pozytywy, które przemawiają za awansem. A jeżeli awansujemy, to te 28 lat mojej pracy w siatkówce daje mi gwarancję, że ten ośrodek naprawdę ma szanse się rozwinąć — kończy Mieczysław Pietroczuk.

Półfinałowe turnieje o awans do II ligi:

AKS OSW Olsztyn (turniej w Chełmnie): TPS Rumia (sobota), Culmen Chełmno (niedziela).

CSiR Basten Kamieniec (turniej w Suszu), piątek: Basten — SPS Epigon Słupsk (godz. 17), Trefl II Gdańsk — KS Chełmża (ok. 19); sobota: Epigon — Chełmża (16), Basten — Trefl II (ok. 18); niedziela: Trefl II — Epigon (10), Basten — Chełmża (ok. 12).

Wicher Wilkasy (Gdańsk): Żubr Białowieża (piątek), Stoczniowiec (sob.), Budowlanka Toruń (niedz.).

pes
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rabotay73 #1045566 | 46.186.*.* 6 kwi 2013 12:52

    Mietek buduj siatkówkę w Iławie. Hala stoi pusta a mecze piłki halowej to tylko przystawka do poważnego sportu. Zresztą piłka nożna u nas umiera. Nie widać ludzi którzy chcieliby coś zmienić na lepsze. Szkoda mi tylko super zdolnej młodzieży, gdzie będą grać, w prowincjonalnej Lubawie czy przereklamowanej Ostródzie. Dlatego uważam ze czas na zmiany, kibicujmy siatkarzom. Pieniądze tak duże nie są potrzebne jak w przypadku kopaczy. A Mietek wiele serca wkłada w ta dyscypline, zresztą całą jego rodzina żyje siatkówka. Gratulacje dla mojego byłego belgrad!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)