Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Kolejna porażka w lidze olsztyńskich koszykarek

2013-03-17 09:51:09 (ost. akt: 2013-03-18 10:02:41)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W Siedlcach koszykarki KKS nie zdołały zrewanżować się za dotkliwą porażkę w Olsztynie.

MKK Siedlce - KKS Apteki Arnika Olsztyn 87:67 (22:16, 21:12, 28:22, 16:17)

KKS: Minczewska 14 (2x3), Różyńska 17, Markiewicz 11 (1x3), Musijowska 10, Żukowska oraz Spittal 4, Polak 4, Todys 3 (1x3), Ułaszewska 2, Szych 2, Zajączkowska, Żygowska

Wprawdzie gospodynie prowadziły dość wyraźnie od początku do końca, ale tuż po rozpoczęciu drugiej kwarty zespół olsztyński, po trafieniach Polak i Różyńskiej z rzutu osobistego, zbliżył się na trzy oczka (22:19). Kiedy wydawało się, że olsztynianki pójdą za ciosem, stało się coś zupełnie odwrotnego, bowiem siedlczanki zdobyły w ciągu sześciu minut aż 15 pkt z rzędu! Wejście olsztyńskich rezerwowych (Todys, Szych, Ułaszewska) spowodowało, że po koniec pierwszej połowy straty KKS nieco się zmniejszyły (28:43). Jednak obraz gry w drugiej części spotkania niewiele się zmienił, więc zwycięstwo ekipy z Siedlec nie było ani przez moment zagrożone.

— Trudno nawiązać wyrównaną walkę przy tak słabej skuteczności, a jednocześnie przy tak wysokiej (60 procent — red.) rywalek. Słabiej niż zwykle zagrała Różyńska, a co to oznacza dla nas, wszyscy dobrze wiedzą. Dopiero w ostatniej kwarcie zagraliśmy na miarę oczekiwań — stwierdził Tomasz Sztąberski, szkoleniowiec i prezes KKS Olsztyn.

W sobotę KKS zagra u siebie z SMS PZKosz Łomianki (godz. 13.30).