Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

"4 pytania do" - Stanisław Tunkiewicz, prezes Warmii Traveland Olsztyn

2013-03-14 19:10:01 (ost. akt: 2013-03-14 11:37:54)

— Do 30 czerwca zostanie nam 40 tys. Ten dług przejdzie na kolejny sezon, ale dużą część starych zobowiązań jednak pospłacaliśmy — mówi Stanisław Tunkiewicz, prezes pierwszoligowych piłkarzy ręcznych Warmii Traveland Olsztyn.

— Z powodu problemów finansowych klub znalazł się w tarapatach. Czy sytuacja już została opanowana?

— Jest nadal trudna, choć coś drgnęło. Dostaliśmy pieniądze z ratusza i Urzędu Marszałkowskiego, dzięki temu dwa tygodnie temu zostało odblokowane konto i teraz wszystkie pieniądze z umów sponsorskich idą tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Zawodnicy dostali pełne wynagrodzenie za październik, listopad i grudzień, zapłaciliśmy też wszystkie zobowiązania podatkowe, poza tym pospłacaliśmy cześć firm, które świadczyły usługi na rzecz klubu. To jednak nie oznacza, że na koniec sezonu wszystkie długi zostaną spłacone. Takiej możliwości nie ma. Do 30 czerwca zostanie nam 40 tys. — mówię tu o bieżących potrzebach. Ten dług przejdzie na kolejny sezon, ale dużą część starych długów jednak pospłacaliśmy.

— Od 1 stycznia zawodnikom, trenerom i dyrektorowi zarząd obciął o jedną czwartą wynagrodzenie...

— Na początku roku ze względu na kryzys wycofało się czterech sponsorów i budżet został uszczuplony o 14 tys. miesięcznie. M.in. dlatego poczyniliśmy duże oszczędności. Sięgnęliśmy do kieszeni zawodników, trenerów i dyrektora. Żeby było jasne: zarząd jest społeczny i nie bierze ani złotówki... Kilka tygodni temu zrezygnowaliśmy z Tomka Garbacewicza. W tym sezonie praktycznie nie grał ze względu na kontuzje, więc nie mieliśmy z niego pożytku. Wcześniej rozstaliśmy się z Arkiem Galewskim (pozyskany latem z MKS Kalisz miał kontuzji kręgosłupa — red.).

— Na przekór kłopotom zespół wygrał sześć meczów z rzędu, passę tę przerwało dopiero Wybrzeże, czyli faworyt rozgrywek...

— Krzysztof Maciejewski wspólnie z Karolem Adamowiczem w krótkim czasie zrobili znakomitą robotę. Ten zespół ma charakter. Młodym zawodnikom, którzy w tamtym sezonie grali w II lidze, brakuje jeszcze ogrania, ale są ambitni i imponują wola walki. W zespole jest znakomita atmosfera. Starsi zawodnicy znaleźli z młodzieżą wspólny język. Słowem: z tymi chłopakami można konie kraść.

— W sobotę Warmia zmierzy się w Uranii z Pomezanią Malbork, tymczasem zawodnicy nie mogą trenować w Uranii...

— To jest dla nas najważniejszy mecz w tej rundzie (zespół z Malborka zajmuje trzecie miejsce, a Warmia jest czwarta — red.), jednak okazuje się, że w tym tygodniu nie będzie ani jednego treningu, bo hala jest zajęta. Najpierw przez tenisistki stołowe (we wtorek Polki grały z Węgierkami — red.), a teraz przez siatkarzy (mecz pomiędzy Indykpolem i AZS Częstochowa o 9. miejsce w Plus Lidze odbędzie się w piątek — red.), którzy zagrają na specjalnej wykładzinie, co oznacza, że przez dwa dni nie wejdziemy do Uranii.... Jeden trening w piątym liceum i bieganie po polach — tak zespół przygotowuje się do tego spotkania. Brakuje mi słów. Dobrze chociaż, że w ubiegłym tygodniu zagraliśmy sparing z AZS UWM. Pojechaliśmy do Pasymia na zaproszenie burmistrza, bo w Olsztynie obiekty z pełnowymiarowymi boiskami do szczypiorniaka (Urania i LO V — red.) były zajęte. No i jeszcze gospodarze postawili drużynom obiad.

Rut
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. swoje wiem ;P #1024143 | 93.135.*.* 15 mar 2013 14:25

  puki Tunkiewicz rządzi NIGDY nie będzie dobrze, czy to w piłce czy to w Społem :P

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. do Zatorzak #1023925 | 212.160.*.* 15 mar 2013 11:16

   Codziennie tamtędy przechodzę i nie wiedzę problemów, a ludzie z bloku parkujących tam swoje auta. Chyba są zadowoleni, skoro tam parkują. Poza tym, na parterze znajduje się apteka i księgarnia, być może dlatego można było zbudować parking tak blisko bloku... ale czy to jest tak blisko? Nie bliżej niż osiedlowe parkingi, niż ruchliwa ulica Jagiellońska, niż przystanek autobusowy, niż parking od podwórka. A kolega to gdzie parkuje? Pewnie pod oknami sąsiada?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. do kibic #1023603 | 88.156.*.* 15 mar 2013 00:40

    Umiesz czytać czy jesteś jełopem? (...którzy zagrają na specjalnej wykładzinie, co oznacza, że przez dwa dni nie wejdziemy do Uranii...)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. kibic #1023437 | 83.28.*.* 14 mar 2013 21:06

    czy w URANII w godzinach rannych nie mozna trenować piłki recznej

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Zatorzak #1023292 | 31.175.*.* 14 mar 2013 19:33

     Nie o sporcie.Panie Tunkiewicz Prezesie PSS SPOŁEM.Zrób Pan pożądek z parkingiem przy NIEZAPOMINAJCE.Zobacz Pan jak przestrzegasz prawo lokalowe.Parking 8 m od wieżowca.Jako radny Pan to zrobił.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz