Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Minister sportu pokryje część kosztów wyprawy na Broad Peak

2013-03-11 14:22:13 (ost. akt: 2013-03-11 14:21:38)

Ministerstwo Sportu i Turystyki pokryje część kosztów kolejnej wyprawy na Broad Peak. Brat zaginionego w Karakorum Macieja Berbeki, Jacek planuje wyprawę w to samo miejsce. Chce przywieźć do kraju ciała brata oraz zaginionego wraz z nim Tomasza Kowalskiego.

5 marca polscy himalaiści zdobyli Broad Peak. Niestety nie udało im się powrócić cało z wyprawy. Nie ma szans na to, żeby przeżyli.

Minister sportu wysłało do mediów oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim: - "Decyzja o sprowadzeniu ciał naszych himalaistów z całą pewnością należy do ich Najbliższych. W przypadku, gdy zdecydują się na wyprawę do Karakorum, będziemy ich wspierać w dostępnych nam możliwych obszarach. Zdaję sobie sprawę, jak kosztowna jest to wyprawa, zatem deklaruję wsparcie finansowe w pokryciu części kosztów ekspedycji" - powiedziała szefowa resortu sportu i turystyki Joanna Mucha.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Radomir Czarnecki/jj
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a1410 #1019258 | 79.162.*.* 11 mar 2013 19:19

    Czyli co? Dorzucamy się wszyscy do fanaberii kolejnych desperatów-samobójców? A ja chcę obejrzeć zamkniętą Fukushimę. Może Pan Minister i mnie się do kosztów wyjazdu dorzuci?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)