Sobota, 6 lutego 2016. Imieniny Amandy, Bogdana, Doroty

Tenis: Halowe mistrzostwa Polski krasnali

2013-02-14 21:56:53 (ost. akt: 2013-02-14 13:53:47)

W Puszczykowie koło Poznania odbyły się halowe mistrzostwa Polski krasnali (do 10 lat). Na obiekcie, w którym na co dzień trenuje czołowa tenisistka świata Angelika Kerber, rywalizowało 44 młodych adeptów z całego kraju, wśród nich reprezentanci Olsztyna Olaf Pieczkowski i Maks Grygołowicz (RP Sport Olsztyn), trenowani przez Romana Pasyniuka, oraz Gabriel Matuszewski i Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) — podopieczni Pawła Umbrasa.

Cała czwórka to czołowi zawodnicy cyklu turniejów Grand Prix Warmii i Mazur. Nasi reprezentanci potwierdzili, że należą do krajowej czołówki. Maks i Gabriel zakwalifikowali się do 1/8 finału, a Olaf dotarł do ćwierćfinału, gdzie przegrał z Jonaszem Dziopakiem (Poznań) 3:6, 3:6. Wcześniej Pieczkowski pokonał kolejno Maksymiliana Pakułę (Pabianice) 6:4, 6:3, Mateusza Kułakowskiego (Koszalin) 7:6, 6:4 i Szymona Goldszmyta (Wda Świecie) 6:1, 6:3. Dodajmy, że Olaf i Gabriel mają po 9 lat i jeszcze w następnym sezonie będą walczyć w kategorii krasnali.

Rut
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB