środa, 2 września 2015. Imieniny Dionizy, Izy, Juliana

Pokazy Kung Fu

2012-09-05 16:11:44

W sobotę, 8 września, o godz. 16 na sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mickiewicza w Olsztynie odbędą się pokazy Kung Fu. Pokazy są połączone z zapisami do nowych sekcji w Szkole Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN”.

W trakcie spotkania będzie można poznać szkołę i zobaczyć, jak wygląda Kung Fu (zarówno tradycyjne, jak i sportowe full contact) w wykonaniu trenera Romana Lichacza i jego najlepszych uczniów.

Zapisy będą odbywać się w trakcie spotkania oraz codziennie przed treningami, które rozpoczną się od 10 września. Zajęcia prowadzone są w oddzielnych grupach dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej www.shaolin.olsztyn.pl

Pokazy Kung Fu i zapisy
Sala sportowa I Liceum Ogólnokształcące ul. Mickiewicza
Sobota, 8 września 2012 r. godz. 16.00

Wushu jest to chińska sztuka walki bardziej popularna pod nazwą Kung Fu. Wushu jako dyscyplina sportowa jest oficjalnie zatwierdzona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i jest dyscypliną kandydującą do programu letnich Igrzysk Olimpijskich od 2020 roku. W Wushu można wyróżnić trzy główne „kierunki”:

- Wushu tradycyjne, które dzieli się na szereg styli, są tu techniki tradycyjne, służące do walki i samoobrony, techniki posługiwania się chińską bronią, itp.
- Wushu sportowe bardzo widowiskowe ze względu na dużą ilość elementów akrobatycznych
- Sanda/SanShou, czyli pełnokontaktowa walka - rodzaj walki w rękawicach i ochraniaczach zbliżona do thai boxu, ale z szerokim wykorzystaniem rzutów i zepchnięć z podestu na którym odbywają się walki.

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ
zobacz informacje z ostatnich 24h

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie