Dziewiątka padła w Iłowie

2024-05-06 11:05:12(ost. akt: 2024-05-06 08:08:52)
Znicz Biała Piska

Autor zdjęcia: facebook/Znicz

PIŁKA NOŻNA\\\ Polonia Lidzbark Warmiński utrzymała pozycję lidera IV ligi - podopieczni Daniela Wierzbowskiego wywieźli trzy punkty z Olsztynka, ale zwycięskiego gola zdobyli tuż przed końcem meczu. Trafienie na wagę trzech punktów zaliczył Damian Lubak.
Drugie zwycięstwo zaliczył Jeziorak, który zaczął grać lepiej od momentu, gdy jego trenerem został Adam Boros. Już do przerwy iławianie prowadzili 3:0. - Pierwsze 45 minut zagraliśmy tak, jak byśmy sobie to wymarzyli - ocenił szkoleniowiec Jezioraka. - Po przerwie szybko straciliśmy dwie bramki i zaczęło się robić nerwowo. Na szczęście wybroniliśmy wynik i zdobyliśmy kolejne punkty, które są nam tak potrzebne.
Na łatwe punkty liczyły także rezerwy Stomilu, która zostały wzmocnione ośmioma zawodnikami z szerokiego składu drugoligowca. Od pierwszej minuty na boisku przy al. Piłsudskiego 69a kibice zobaczyli m.in. Ivana Briknera, Bartosza Waleńcika i Łukasza Szramowskiego. Okazało się jednak, że nawet taki skład nie zagwarantował zdobycia trzech punktów. Olsztynianie bardzo męczyli się z Mazurem Ełk, wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej połowie, ale nie utrzymali wyniku, bo tuż przed końcem regulaminowego czasu gola na wagę remisu strzelił Mateusz Dzięgielewski. Stomil kończył mecz w dziesiątkę, ponieważ Szramowski wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.
- Wiedzieliśmy, że Stomil będzie wzmocniony zawodnikami pierwszego zespołu - przyznał Gondek, grający trener Mazura. - Co prawda straciliśmy pierwszego gola, ale pokazaliśmy charakter, chociaż wszyscy pewnie myśleli, że wyjdą zawodnicy drugoligowi i spuszczą nam łomot. Gdybyśmy grali tak w każdym meczu, to teraz nie musielibyśmy się bronić przed spadkiem.

* Granica Kętrzyn - Mrągowia Mrągowo 0:1 (0:0)
0:1 - Skok (67)

* Tęcza Biskupiec - Olimpia II Elbląg 1:1 (1:0)
0:1 - Rychter (19), 1:1 - Burzyński (63)

* DKS Dobre Miasto – Jeziorak Iława 2:3 (0:3)
0:1 - Klimek (3), 0:2 - Szantyr (26), 0:3 - Klimek (45), 1:3 - Chojnowski (49), 2:3 - Żukowski (50)

* Motor Lubawa - Rominta Gołdap 0:1 (0:0)
0:1 - Paszkowski (89)

* Stomil II Olsztyn - Mazur Ełk 1:1 (0:0)
0:1 - Kopacz (81), 1:1 - Dziegielewski (89); czerwona kartka: Szramowski (90+1 Stomil)

* Olimpia Olsztynek - Polonia Lidzbark Warmiński 1:2 (0:0)
0:1 - Czarnota (53), 1:1 - Kinicki (83), 1:2 - Lubak (87)

* Constract Lubawa - Mamry Giżycko 1:1 (1:0)
0:1 - Skołorzyński (34), 1:1 - Rykaczewski (62)

* Polonia Iłowo - Znicz Biała Piska 0:9 (0:6)